• 1 .Manchester City (6 pkt.)
  • 2 .Liverpool FC (6 pkt.)
  • 3 .Chelsea Londyn (6 pkt.)
  • 4 .Watford FC (6 pkt.)
  • 5 .Tottenham Londyn (6 pkt.)
  • 6 .AFC Bournemouth (6 pkt.)
  • 7 .Everton FC (4 pkt.)
  • 8 .Leicester City (3 pkt.)

Arsene Wenger: Guardiola jest lepszym menedżerem ode mnie

W najbliższą niedzielę Manchester City i Arsenal zmierzą się na Wembley w finale Carabao Cup. W wypowiedzi poświęconej temu meczowi menedżer "Kanonierów" Arsene Wenger przyznał, że uważa opiekuna rywali Josepa Guardiolę za lepszego trenera od siebie.

Chociaż Hiszpan wciąż czeka na swoje pierwsze trofeum zdobyte z "The Citizens", to w poprzednich latach osiągnął wielkie sukcesy z Barceloną i Bayernem Monachium. Łącznie z tymi klubami zdobył 21 trofeów.

Reklama

W swoim drugim sezonie pracy z Manchesterem City Guardiola cały czas zachowuje za to szansę na zdobycie aż czterech trofeów. "The Citizens" mają bowiem 16 punktów przewagi nad rywalami w rozgrywkach Premier League, a w Pucharze Anglii i Lidze Mistrzów walczą o awans do ćwierćfinału. Najbliżej końcowej wygranej są jednak w Carabao Cup, w którego finale w niedzielę zagrają z Arsenalem.

Menedżer "Kanonierow" "Arsene Wenger" przyznał, że uważa Hiszpana za lepszego szkoleniowca od siebie.

- Uważam, że spisuje się znacznie lepiej ode mnie i doskonale wie, co chce zrobić z prowadzonym przez siebie zespołem. Prowadzi wyjątkowe drużyny i czyni to naprawdę znakomicie - stwierdził szkoleniowiec Arsenalu.

- Największym szacunkiem darzę go za to, że ma jasną wizję tego, jak powinien grać jego zespół. Ma też pozytywne nastawienie i filozofię. Nawet, gdy nie wygrywa, to mój szacunek do niego pozostaje na niezmiennie wysokim poziomie. Za równie istotne, co osiągane wyniki uważam bowiem to, z jakim nastawieniem podchodzą do meczów jego zespoły - dodał Wenger.

W wypowiedzi Francuza nie zabrakło również często spotykanego spostrzeżenia, że był on bliski podpisania kontraktu z omawianą przez siebie osobą. Tak było również z Guardiolą.

- W przeszłości chciał on dołączyć do Arsenalu. Był nawet u mnie w domu i potem kilkukrotnie jeszcze rozmawialiśmy - wspominał Arsene Wenger, który w trakcie 22 lat pracy z Arsenalem zdobył 17 trofeów.

Francuz nigdy jednak nie wygrał jeszcze Pucharu Ligi Angielskiej. Naprawić to będzie mógł w niedzielę, gdy na londyńskim Wembley w finale tych rozgrywek, obecnie funkcjonujących pod nazwą Carabao Cup, zmierzy się z Manchesterem City.

Wojciech Malinowski

Premier League: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Dowiedz się więcej na temat: Arsene Wenger | Pep Guardiola

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje