• 6 .AFC Bournemouth (6 pkt.)
  • 7 .Everton FC (4 pkt.)
  • 8 .Leicester City (3 pkt.)

Artur Boruc: Jestem zadowolony ze swojej formy

Artur Boruc, który w dużej mierze przyczynił się do niespodziewanej wygranej Southampton z Liverpoolem (1-0) na wyjeździe czuje, że jest w bardzo dobrej formie. Uważa, że takie zwycięstwa budują jego drużynę.

Liverpool po sobotniej przegranej stracił pierwsze miejsce w tabeli. Spotkanie od początku toczyło się w szybkim tempie. Na pierwszego gola kibice na Anfield czekali jednak do 53. minuty.

Niespodziewane prowadzenie gościom dał Dejan Lovren. Chorwat trafił do siatki głową, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. "Święci" mogli wygrać wyżej, jednak dobrze spisywał się belgijski bramkarz Simon Mignolet.

Jedną z bardziej spektakularnych obron Boruc zaprezentował w 21. minucie, po uderzeniu z rzutu wolnego Stevena Gerarda. Wykazał się wówczas niebywałym refleksem.

Polak jeszcze kilka razy popisał się interwencjami najwyższych lotów, ratując swój zespół. Bramkarz reprezentacji Polski całe spotkanie grał pewnie, ale i efektownie.

Na Borucu pochwały za świetny występ nie robią większego wrażenia. Twierdzi, że robi to, czego się od niego oczekuje.

"To jest moja praca i w każdym meczu powinienem tak grać. Jestem bardzo zadowolony z formy jaką prezentuje i z tego, że po raz kolejny udało się zachować czyste konto" - powiedział cytowany na oficjalnej stronie klubu.

"Wygrana z Liverpoolem na Anfield to jeden z tych momentów, które budują zespół zarówno w linii defensywnej, jak i ofensywnej, dają nadzieję na lepszą grę" - dodał.

"To spotkanie pokazało jak silną drużyną jesteśmy i na jak wiele nas stać. Mamy w zespole kilku nowych piłkarzy i mam nadzieję, że będziemy jeszcze lepsi" - podkreślił

W sobotę zespół Southampton odniósł drugie zwycięstwo w sezonie. Ma też dwa remisy i porażkę.