• 6 .Arsenal Londyn (63 pkt.)
  • 7 .Burnley FC (54 pkt.)
  • 8 .Everton FC (49 pkt.)

Aston Villa - Fulham 0-1. Fulham wraca do Premier League!

Cztery długie lata czekali na powrót swojej drużyny do Premier League fani Fulham. „The Cottagers” w finale barażów o awans z Championship pokonali na Wembley Aston Villę 1-0. Bohaterem ekipy z Londynu został Tom Cairney, strzelec jedynego gola. W meczu nie zabrakło kontrowersji. "The Villans" nie pomogła obecność na trybunach Księcia Williama, który jest kibicem drużyny z Birmingham.

Wynik spotkania został ustalony w 23. minucie. Kapitalnym podaniem do wbiegającego w pole karne Cairneya popisał się największy talent w angielskim futbolu Ryan Sessegnon. „The Cottagers” zasłużenie objęli prowadzenie, przeważając na boisku od pierwszej minuty. Nie był to jednak koniec emocji.

Chwilę po golu Cairneya, Fulham powinno grać w dziesiątkę. Ryan Fredericks nastąpił na kolano leżącego na murawie Jacka Grealisha. Sędzia Anthony Taylor nie dopatrzył się w tej sytuacji złośliwości, co wywołało burzę w mediach społecznościowych.

„The Villans” podkręcili tempo dopiero po przerwie. W 60. minucie solową akcję przeprowadził Grealish, jednak z bliska trafił w dobrze ustawionego bramkarza Fulham Marcusa Bettinellego. Młody skrzydłowy Aston Villli w kolejnej akcji brutalnie zaatakował Cairneya. Taylor był tego dnia wyjątkowo pobłażliwy i pokazał zawodnikowi „The Villans” tylko żółtą kartkę.

W 70. minucie sędzia nie miał już wyjścia - z boiska za drugie „żółtko” wyleciał Dennis Odoi. Obrońca ostro zaatakował Grealisha, który był zdecydowanie najbardziej poobijanym zawodnikiem finału.

Grając w osłabieniu Fulham przetrwało ciężkie chwile. Zespół prowadzony przez Slavisę Jokanovicia dołączył do Wolverhampton Wanderers i Cardiff City, drużyn, które w przyszłym sezonie rywalizować będą w Premier League. W tej sytuacji istnieje duże prawdopodobieństwo, że na Craven Cottage pozostanie Sessegnon, którym interesują się praktycznie wszystkie najmocniejsze ekipy w Anglii.

Aston Villa - Fulham 0-1 (0-1)

Bramka: 0-1 Tom Cairney (23.)