• 6 .Arsenal Londyn (45 pkt.)
  • 7 .Burnley FC (36 pkt.)
  • 8 .Leicester City (35 pkt.)

Bramki polskich piłkarzy w drugiej lidze angielskiej

Radosław Majewski zdobył w sobotę bramkę dla Nottingham Forest w wygranym 1-0 meczu angielskiej drugiej ligi z Sheffield Wednesday. Gola dla Barnsley FC w przegranym 2-3 spotkaniu z Boltonem strzelił także inny polski piłkarz - Tomasz Cywka.

Majewski trafił do siatki w 27. minucie, zapewniając swojemu zespołowi trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo. Był to także drugi kolejny mecz jego ekipy wygrany na wyjeździe. W drugiej połowie Polak ukarany został żółta kartką. Grał do 73. minuty.

Były pomocnik Zniczu Pruszków, Groclinu Grodzisk i Polonii Warszawa trafiał do siatki w trzech ostatnich ligowych meczach swojego zespołu. Był to jego piąty gol w tym sezonie. Trzy zdobył w wygranym 6-1 spotkaniu z Huddersfield Town oraz jednego w ubiegły weekend z Charlton Athletic (2-0).

Cały mecz w barwach Barnsley, który grając przed własną publicznością doznał drugiej z rzędu ligowej porażki, zaliczył Cywka. Polak wpisał się na listę strzelców w 47. minucie, gdy jego zespół przegrywał 0-2. Była to jego czwarta ligowa bramka w tym sezonie. Poprzednio trafiał do siatki rywali przed tygodniem, w przegranym 3-5 starciu z Bristol City.

Po 35 kolejkach Championship (zaplecze angielskiej ekstraklasy) Nottingham zajmuje ósme miejsce w tabeli (51 pkt). Barnsley (37 pkt.), które rozegrało o jedno spotkanie mniej, jest 21.

Championship - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Dowiedz się więcej na temat: Premiership | Tomasz Cywka | Radosław Majewski | Nottingham Forest