• 6 .Tottenham Londyn (9 pkt.)
  • 7 .Arsenal Londyn (9 pkt.)
  • 8 .Manchester United (9 pkt.)

Brighton - Man United 3-2. Ospały Manchester United poległ w Brighton

Koszmarna gra w defensywie sprawiła, że Manchester United przegrał 2-3 z Brighton & Hove Albion w drugiej kolejce Premier League. Goście wszystkie bramki stracili w pierwszej połowie, a w drugiej mieli ogromne problemy ze stwarzaniem sytuacji. To trzecia ligowa porażka z rzędu "Czerwonych Diabłów" na Falmer Stadium.

Rzadko się zdarza, by w pierwszej połowie walczący, jak zwykle, o mistrzostwo Anglii Manchester United dał sobie wbić aż trzy gole. Taki przypadek w Premier League nastąpił dopiero po raz dziesiąty, a po raz ostatni wydarzył się w 2015 roku w spotkaniu z Arsenalem.

Manchester United zagrał słabiutko w niedzielę. O ile pierwsze 45 minut można było uznać, za wypadek przy pracy, o tyle drugie, w których podopieczni Jose Mourinho oddali jeden groźny strzał, kiedy szczęścia spróbował Paul Pogba, to już obraz rozbitego zespołu bez żadnego pomysłu i walki.

Wyjątkowo źle zagrali środkowi obrońcy Victor Lindelof oraz Eric Bailly. Pierwszy nie zdążył z interwencją za Glennem Murrayem, który sprytnie trącił piłkę tuż przed Davidem De Geą na 1-0, a drugi podjął złą decyzję o wślizgu i wyciął w polu karnym Pascala Grossa. Błąd polegał na tym, że niemiecki pomocnik raczej nie oddałby groźnego strzału. De Gea wprawdzie wyczuł Grossa, ale piłka i tak wpadła do siatki odbiwszy się od nogi hiszpańskiego bramkarza i tuż przed przerwą zrobiło się 3-1.

Gospodarze dwa pierwsze trafienia uzyskali w niecałe 2,5 minuty. Przy drugim piłka po rzucie rożnym szybko wróciła w pole karne i trafiła do Shane Duffy’ego, który wykazał się przytomnością umysłu i błyskawicznie złożył się do strzału.

Bramka głową Romelu Lukaku długo była jedyną po stronie "Czerwonych Diabłów". Rozmiary zawstydzającej porażki zmniejszył z rzutu karnego dopiero w 95. minucie Pogba. Sędzia wskazał na jedenasty metr po faulu Duffy'ego na wprowadzony w drugiej części Marouane Fellainim. Ale było już zbyt późno by cokolwiek odkręcić. W trzeciej kolejce drużyna Mourinho gra u siebie z Tottenhamem Hotspur.

2. kolejka Premier League

Brighton & Hove Albion - Manchester United 3-2 (3-1)

Bramki: 1-0 Murray (25.), 2-0 Duffy (27.), 2-1 Lukaku (34.), 3-1 Gross (44.), 3-2 Pogba (95.)