• 6 .Arsenal Londyn (57 pkt.)
  • 7 .Burnley FC (53 pkt.)
  • 8 .Everton FC (45 pkt.)

Burnley FC - Chelsea Londyn 1-3 w 1. kolejce Premier League

W ostatnim meczu 1. kolejki Premier League piłkarze Chelsea Londyn wygrali na wyjeździe z Burnley FC 3-1, chociaż od 14. minuty przegrywali 0-1.

Zobacz wyniki, strzelców bramek, tabelę i terminarz Premier League

Zaczęło się od niespodzianki. Piłka trafiła w polu karnym do Scotta Arfielda, a ten uderzył technicznie z kilkunastu metrów. Thibaut Courtois, zasłonięty przez piłkarzy, nie zdążył z interwencją.

Naszpikowana gwiazdami Chelsea potrzebowała zaledwie 180 sekund na odpowiedź. Branislav Ivanović wstrzelił piłkę w pole karne, trafiając w słupek, do piłki dopadł Diego Costa i doprowadził do wyrównania.

To był pierwszy gol byłego snajpera Atletico Madryt dla "The Blues".

Chwilę później błysnął inny nowy as Chelsea - Cesc Fabregas. Eden Hazard minął kilku rywali i podał do Fabregasa, ten błyskawicznie i efektownie zgrał sprzed linii pola karnego do Andre Schuerrle, który zmusił do kapitulacji Toma Heatona.

Akcja - stadiony świata!

Przed przerwą trzeciego gola dla Chelsea zdobył Ivanović. Serb wykorzystał dośrodkowanie Fabregasa z rzutu rożnego i uderzeniem z kilku metrów podwyższył prowadzenie swojego zespołu.

Trzy minuty wcześniej w polu karnym gospodarzy doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Costa upadł na murawę po starciu z bramkarzem, ale sędzia zamiast podyktować karnego, pokazał napastnikowi Chelsea żółtą kartkę.

Po przerwie kibice nie zobaczyli kolejnych bramek. "The Blues" wygrali 3-1 i wskoczyli na pozycję lidera Premier League. Komentujący mecz dla radia BBC Robbie Savage uważa, że londyńczycy będą na pierwszym miejscu również na zakończenie rozgrywek.

"Widzieliśmy dzisiaj w akcji przyszłych mistrzów Anglii" - przyznał zauroczony grą Chelsea 39-krotny reprezentant Walii.

Burnley FC - Chelsea Londyn 1-3 (1-3)

Bramki: 1-0 Scott Arfield (14.), 1-1 Diego Costa (17.), 1-2 Andre Schuerrle (21.), 1-3 Branislav Ivanović (34.).