• 6 .Arsenal Londyn (63 pkt.)
  • 7 .Burnley FC (54 pkt.)
  • 8 .Everton FC (49 pkt.)

Burnley FC - Tottenham Londyn 0-3. Hat-trick Harry'ego Kane'a

Harry Kane strzelił trzy gole w sobotnim meczu Premier League, a jego Tottenham Hotspur pokonał na wyjeździe Burnley 3-0. Napastnik reprezentacji Anglii ma dzięki temu na swoim koncie 53 gole strzelone w 2017 roku, czyli tyle samo, co Robert Lewandowski, Edison Cavani i Cristiano Ronaldo. Do Lionela Messiego brakuje mu jednego trafienia, ale swój wynik będzie mógł jeszcze poprawić.

Premier League - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

26 grudnia Tottenham zagra u siebie z Southampton i być może wówczas Kane zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego piłkarza najlepszych lig europejskich w 2017 roku.

W samej Premier League strzelił w tym roku 36 goli, wyrównując osiągnięcie Alana Shearera z 1995 roku. Kane rozegrał jednak mniej meczów od legendy angielskiej piłki. W lidze angielskiej zanotował już 93 trafienia. Więcej goli dla Tottenhamu – 97 – strzelił tylko Teddy Sheringham.

W sobotę pierwsze trafienie na Turf Moor uzyskał już w 7. minucie, wykorzystując rzut karny po błędnej decyzji sędziego przy rzekomym faulu na Dele Allim. Na 2-0 Kane podwyższył w 69. minucie, robiąc użytek z dobrego podania od Sissoko, a wynik ustalił dzięki znakomitej asyście Allego w 79. minucie.

Dla Kane’a był to siódmy hat-trick w barwach Tottenhamu w 2017 roku (pięć w Premier League, jeden z Pucharze Anglii i jeden w Lidze Mistrzów).

Burnley FC - Tottenham Londyn 0-3 (0-1)

0-1 Kane (7. z karnego)

0-2 Kane (69.)

0-3 Kane (79.)