• 6 .Arsenal Londyn (12 pkt.)
  • 7 .Manchester United (10 pkt.)
  • 8 .AFC Bournemouth (10 pkt.)

Chelsea - Arsenal 3-2. Zacięte derby Londynu

Dwa mecze, dwie porażki - tak wygląda początek ligowego sezonu Arsenalu Unaia Emery'ego. W sobotę "Kanonierzy" przegrali na Stamford Bridge w derbach Londynu 2-3. Goście stworzyli w tym spotkaniu więcej dogodnych sytuacji, ale szwankowała u nich skuteczność, czego nie można powiedzieć o "The Blues".

Premier League - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Nowa era Arsenalu rozpoczęła się od porażki w pierwszej kolejce sezonu z Manchesterem City 0-2. Również kolejny przeciwnik „Kanonierów” był z najwyższej półki. W sobotę ekipa Unaia Emery’ego zmierzyła się na Stamford Bridge z Chelsea. Również „The Blues” za sterami mają nowego menedżera w osobie Maurizio Sarriego.

Derby Londynu nie zawiodły kibiców. Idealnie spotkanie rozpoczęli gospodarze. Już w 9. minucie Petra Czecha pokonał Pedro. Następnie doskonałą okazję po drugiej stronie boiska zmarnował Pierre-Emerick Aubameyang. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Chwilę po pudle Gabończyka, Chelsea podwyższyła prowadzenie. Bramkę zdobył Alvaro Morata. W tym momencie wydawało się, że piłkarze Sarriego mają wszystko pod kontrolą.

Prowadząc 2-0 gospodarze więcej uwagi zaczęli poświęcać grze w defensywie i to okrutnie się na nich zemściło. „Kanonierzy” całkowicie przejęli inicjatywę i na bramkę Kepy Arrizabalagi sunął atak za atakiem. W 37. minucie najdroższego bramkarza świata pokonał Henrich Mchitarjan. Reprezentant Armenii przymierzył zza pola karnego.

Goście wyrównali jeszcze przed przerwą. Znów jedną z głównych ról odegrał Mchitarjan. Tym razem pomocnik zaliczył asystę przy golu Aleksa Iwobiego.

Remis nie zadowalał jednak przyjezdnych, którzy napierali na całkowicie rozbitą Chelsea. W 44. minucie kolejnej „setki” nie wykorzystał Aubameyang, a tuż przed zejściem do szatni z około 11 metrów spudłował również Iwobi.

W 77. minucie niepewnie interweniował Arrizabalaga. Odbił piłkę przed siebie po strzale Aarona Ramseya, ale zdążył naprawić swój błąd, uprzedzając Lucasa Torreirę i Alexandre’a Lacazette’a.

Gospodarze przebudzili się w końcówce, a gdy już to uczynili, Cech po raz trzeci musiał wyciągać piłkę z siatki. Znakomitą akcję na lewym skrzydle przeprowadził rezerwowy Eden Hazard. Belg jak na tacy wyłożył piłkę Marcosowi Alonso, który strzelił celnie bez przyjęcia. Dla Hazarda była to druga asysta w tym sezonie. W poprzednim meczu dokonał tego również wchodząc z ławki.

Trafienie Hiszpana zapewniło "The Blues" zwycięstwo z Arsenalem. "Kanonierzy" pod wodzą Emery'ego sezon 2018/19 rozpoczęli od dwóch porażek.

Chelsea - Arsenal 3-2 (2-2)

1-0 Pedro (9.)
2-0 Morata (20.)
2-1 Mchitarjan (37.)
2-2 Iwobi (41.)
3-2 Alonso (81.)

Dowiedz się więcej na temat: Arsenal Londyn | Chelsea Londyn | Pierre-Emerick Aubameyang