• 6 .Chelsea Londyn (0 pkt.)
  • 7 .Crystal Palace Londyn (0 pkt.)
  • 8 .Everton FC (0 pkt.)

Chelsea po karnych awansowała do 4. rundy Pucharu Anglii

Po pełnym dramaturgii spotkaniu, kończąc w dziewięciu, piłkarze Chelsea po rzutach karnych awansowali do 4. rundy Pucharu Anglii. Po 120 minutach meczu z Norwich City był remis 1-1, a w konkursie "jedenastek" faworyci wygrali 5-3.

Zobacz zestaw par powtórzonych meczów 3. rundy

Piłkarze Chelsea w powtórzonym meczu mieli olbrzymie problemy, by udowodnili swoją wyższość nad Norwich City.

Długo wydawało się, że The "Blues" skromnie wygrają 1-0 za sprawą gola Belga Michy'ego Batshuayia, który w 55. minucie precyzyjnie przyłożył nogę do płaskiego zagrania Brazylijczyka Kenedy'ego.

Ambitnie grający piłkarze "Kanarków" doprowadzili jednak do dogrywki, a stało się to za sprawą akcji w czwartej minucie doliczonego czasu gry. Z lewej strony w pole karne dośrodkował wtedy Niemiec Timo Klose, a złe ustawienie Davida Luiza wykorzystał Jamal Lewis, który precyzyjnym strzałem głową umieścił piłkę tuż przy słupku.

Chociaż w dogrywce na boisku pojawili się zarówno Eden Hazard, jak i Alvaro Morata to o awansie do 4. rundy zadecydowały rzuty karne. W nich nie uczestniczyli już Morata i Pedro Rodriguez, gdyż przedwcześnie opuścili oni murawę za czerwone kartki.

W serii "jedenastek" kluczową interwencją przy strzale Nelsona Oliveiry popisał się argentyński bramkarz Chelsea Wilfredo Caballero i ostatecznie Chelsea wygrała je 5-3, dzięki czemu awansowała do 4. rundy FA Cup. Ta zostanie rozegrana w dniach 26-28 stycznia.