• 1 .Manchester City (6 pkt.)
  • 2 .Chelsea Londyn (6 pkt.)
  • 3 .Watford FC (6 pkt.)
  • 4 .Tottenham Londyn (6 pkt.)
  • 5 .AFC Bournemouth (6 pkt.)
  • 6 .Everton FC (4 pkt.)
  • 7 .Liverpool FC (3 pkt.)
  • 8 .Crystal Palace Londyn (3 pkt.)

Conte będzie walczył z Chelsea w sądzie

Kilka dni temu zespół Chelsea został przejęty przez Maurizio Sarriego, ale to nie on, a Antonio Conte bryluje w piątkowych wydaniach dzienników na Wyspach Brytyjskich. Były menedżer "The Blues" ma zamiar walczyć z klubem w sądzie. Według "The Times" Conte będzie się domagał dodatkowego odszkodowania z powodu odwlekania jego zwolnienia, co mocno ograniczyło mu wybór nowego pracodawcy.

Conte poprowadził zespół podczas pierwszych treningów po urlopie i, jeśli wierzyć doniesieniom mediów, sądził, że to on poprowadzi Chelsea w zbliżającym się sezonie. Jednak klub ostatecznie podjął decyzję o powierzeniu drużyny nowemu szkoleniowcowi Maurizio Sarriemu. Choć negocjacje z SSC Napoli nie były łatwe, to ostatecznie udało się zatrudnić 59-letni Włocha. Natomiast jego rodak został pożegnany bez żalu, a w oficjalnym komunikacie zabrakło nawet życzeń dotyczących sukcesów w przyszłości.

Reklama

Według dobrze poinformowanego dziennikarza "The Times" Matta Hughesa, Conte nie ma zamiaru siedzieć i rozpaczać, tylko będzie walczył z byłym pracodawcą w sądzie. Były menedżer "The Blues" twierdzi, że należą mu się dodatkowe pieniądze, gdyż Chelsea zbyt długo zwlekała z jego zwolnieniem, co przełożyło się na brak odpowiednich ofert z innych klubów. Z tytułu odszkodowania za przedwczesne zerwanie kontraktu wypłacono mu już dziewięć milionów euro, ale jego zdaniem to nadal za mało.

Ponoć Conte twierdzi, że mógł podjąć pracę w Realu Madryt bądź powrócić do reprezentacji Włoch, którą prowadził w latach 2014-2016, ale nie mógł negocjować, bo nadal miał ważną umowę z Chelsea. Tymczasem na Stamford Bridge wiedzieli, że nie chcą z nim dalej współpracować, ale mimo wszystko nie pokusili się o zdecydowanie szybsze rozwiązanie kontraktu oraz poinformowanie go o swoich planach.

W swoim pierwszym sezonie w Chelsea Conte wywalczył mistrzostwo Anglii. Rok później jego zespół zajął dopiero piąte miejsce w tabeli Premier League, ale zdobył Puchar Anglii. Włoch miał jednak pretensje do zarządu, który nie chciał spełnić jego żądań transferowych, przez co dochodziło do licznych konfliktów i pogorszenia atmosfery w zespole.

po

Dowiedz się więcej na temat: Antonio Conte | Chelsea Londyn

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje