• 1 .Manchester City (90 pkt.)
  • 2 .Manchester United (74 pkt.)
  • 3 .Liverpool FC (71 pkt.)
  • 4 .Tottenham Londyn (68 pkt.)
  • 5 .Chelsea Londyn (63 pkt.)
  • 6 .Arsenal Londyn (57 pkt.)
  • 7 .Burnley FC (53 pkt.)
  • 8 .Leicester City (44 pkt.)

Gary Neville: Manchesterowi United brakuje szybkości w pomocy

Manchester United przeżywa kryzys po zmianie menedżera. Według byłego piłkarza "Czerwonych Diabłów" Gary'ego Neville'a głównym problemem w grze mistrzów Anglii jest za wolne rozgrywanie piłki w środku boiska.

Wyniki, terminarz i tabela Premier League

Reklama

David Moyes przejął drużynę z Manchesteru tego lata, po rezygnacji sir Aleksa Fergusona. Szkot prowadził ją przez ponad 26 lat. Moyes ma bardzo ciężki start na nowym stanowisku. United zaliczyli bardzo słaby początek sezonu i po ośmiu kolejkach tracą zajmują dopiero ósme miejsce ze stratą już ośmiu punktów do prowadzącego Arsenalu Londyn.

Moyes przyznał nawet, że jego zespół jest za słaby, aby wygrać Ligę Mistrzów, a Ferguson powiedział, że zdobycie jakiegokolwiek trofeum będzie w tym sezonie ogromnym sukcesem.

Były obrońca Manchesteru United Gary Neville, który reprezentował go w latach 1992-2011, jest przekonany, że Moyes poprowadzi zespół do wielkich sukcesów, ale najpierw musi uporać się z kilkoma problemami.

Według Neville'a największym z nich jest zbyt wolne rozgrywanie piłki w środku boiska. "United zawsze słynął z nieustających ataków. Ponieważ teraz tego nie ma, rywale mają czas, aby złapać oddech i przegrupować się pomiędzy kolejnymi akcjami" - tłumaczył Neville.

"Oznacza to, że przeciwnicy mogą włączyć do gry ofensywnej więcej piłkarzy i przystępować do meczów z United z większą pewnością siebie. W ostatnim meczu ligowym Southampton zaprezentował to w pierwszych dwudziestu minutach" - podkreślił Neville.

"Czerwonym Diabłom" nie udało się w letnim okienku transferowym pozyskać dwóch pomocników, na których najbardziej im zależało - Thiago Alcantary i Cesca Fabregasa.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama