• 6 .Arsenal Londyn (45 pkt.)
  • 7 .Burnley FC (37 pkt.)
  • 8 .Leicester City (36 pkt.)

Hull City - Middlesbrough 4-2 w 31. kolejce Premier League. Asysta Grosickiego!

W 31. kolejce Premier League Hull City wygrało z Middlesbrough 4-2. W pierwszej połowie padło aż pięć bramek, a przy jednej z nich asystą popisał się Kamil Grosicki.

Premier League: wyniki, terminarz, strzelcy, gole

Mecz nie zaczął się najlepiej dla "Tygrysów". Już w piątej minucie gola dla gości strzelił Alvaro Negredo. Middlesbrough z prowadzenia nie cieszyło się jednak długo. W 14. minucie do remisu doprowadził Lazar Marković, który wykorzystał zamieszanie w "szesnastce" rywala i posłał piłkę do bramki.

Gospodarze kilka minut później wyszli natomiast na prowadzenie. Niasse dostał ładne podanie z główki od Abela Hernandeza i mocny strzałem wpakował futbolówkę zza "szesnastki" do siatki rywala. Wynik na 3-1 podwyższył później sam Hernandez. Urugwajczykowi piłkę świetnie wyłożył Kamil Grosicki, a ten z bliskiej odległości strzelił gola.

Już w doliczonym czasie pierwszej połowy goście zdołali zdobyć kontaktowe trafienie. Na listę strzelców wpisał się Marten De Roon.

W 70. minucie Hull City podwyższyło wynik meczu na 4-2. Po dośrodkowaniu z wolnego, Harry Maguire pokonał brakarza gości ładnym strzałem z główki.

Kamil Grosicki murawę opuścił w 88. minucie. "Tygrysy" zajmują 17. miejsce w lidze. Od strefy spadkowej dzielą ich dwa punkty. Middlesbrough jest przedostatnie.

AK

Hull City - Middlesbrough 4-2

Bramki: 0-1 Negredo (5.), 1-1 Marković (14.), 2-1 Niasse (27.), 3-1  Hernandez (33.), 3-2 De Roon (45+1.), 4-2 Maguire (70.)

Sędzia: M. Oliver

Dowiedz się więcej na temat: hull city | Middlesbrough | Kamil Grosicki