• 6 .Crystal Palace Londyn (3 pkt.)
  • 7 .Manchester City (3 pkt.)
  • 8 .Watford FC (3 pkt.)

Hull City - Sheffield United 1-0. Kamil Grosicki wszedł z ławki

Kamil Grosicki powoli wraca do gry po kontuzji. Skrzydłowy reprezentacji Polski wszedł na boisko w 63. minucie wygranego 1-0 meczu angielskiej Championship pomiędzy jego Hull City a Sheffield United.

Championship - zobacz szczegóły

Polak zmagał się z kontuzją kostki, której nabawił się pod koniec ubiegłego roku i dopiero tydzień temu wrócił do kadry meczowej.

Do ostatnich chwil przed piątkowym spotkaniem z Sheffield United nie było wiadomo czy trener zespołu "Tygrysów" Nigel Adkins wystawi Grosickiego w pierwszym składzie. Informacja ta elektryzowała kibiców na tyle, że zajęto się nią nawet na klubowym koncie twitterowym:

Ostatecznie Polak - tak jak przed tygodniem - wszedł na boisko z ławki. W piątek znów był pierwszym rezerwowym. Pojawił się na murawie w 63. minucie. "Grosik" jednak nie miał większego wpływu na wynik, oddał dwa strzały prawą nogą, ale oba były niecelne.

Wcześniej w 54. minucie Hull objęło prowadzenie. Nouha Dicko wbił piłkę do bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jacksona Irvine'a. "Tygrysy" punktów potrzebują jak ryba wody, więc po zdobyciu bramki nie forsowały tempa, a raczej starały się nie dopuścić gości pod swoją bramkę.

Ostatecznie Hull City wygrał 1-0. Zwycięstwo nad walczącym o awans do Premier League rywalem było bardzo cenne. Pozwoliło ono ekipie "Grosika" odskoczyć na trzy punkty od otwierającego strefę spadkową zespołu Burton. Do końca sezonu w Championship pozostało 13 kolejek. Nasz najlepszy skrzydłowy ma więc jeszcze czas, aby odzyskać miejsce w pierwszej jedenastce i odpowiednio przygotować formę przed czerwcowymi mistrzostwami świata.