• 1 .AFC Bournemouth (0 pkt.)
  • 2 .Arsenal Londyn (0 pkt.)
  • 3 .Brighton & Hove Albion FC (0 pkt.)
  • 4 .Burnley FC (0 pkt.)
  • 5 .Cardiff City FC (0 pkt.)
  • 6 .Chelsea Londyn (0 pkt.)
  • 7 .Crystal Palace Londyn (0 pkt.)
  • 8 .Everton FC (0 pkt.)

Jarosław Jach - chłopak z małej miejscowości z Polski przedstawił się kibicom Crystal Palace

To pierwszy wywiad Jarosława Jacha, po tym jak podpisał kontrakt z Crystal Palace. - To dla mnie spełnienie marzeń. Ligę angielską oglądałem od małego i zawsze chciałem się tutaj znaleźć. Mam nadzieję, że pomogę Crystal Palace w utrzymaniu, a być może w osiągnięciu jakichś większych sukcesów - zapowiedział na antenie klubowej telewizji nowy nabytek "Orłów".

Kiedy 23-letni obrońca nie poleciał do tureckiego Beleku na zgrupowanie Zagłębia Lubin, stało się jasne, że lada moment opuści "Miedziowych".

Reklama

- Około 2-3 tygodnie temu dostałem pierwszą informację o zainteresowaniu Crystal Palace. Po kilku dniach spotkałem się w Polsce z przedstawicielami klubu. Omawialiśmy strategię, to, jaki plan klub ma na mnie i moją przyszłość. Podczas tego spotkania dali mi do zrozumienia, że obserwują mnie już od wielu miesięcy i ten ruch jest z ich strony bardzo przemyślany - przyznał Jarosław Jach.

W trakcie wywiadu z klubową telewizją Crystal Palace reprezentant Polski musiał się wykazać wiedzą na temat nowego klubu i wybrnął z tego.

- To klub z południa Londynu. Ma wybitnego menedżera, który wcześniej był selekcjonerem reprezentacji Anglii, czyli Roya Hodgsona. Wiem, że stadion nazywa się Selhurst Park i ma pojemność około 25 tysięcy, przy tym praktycznie na każdym meczu jest komplet, i to jest chyba najfajniejsze w tym wszystkim. Mimo że w Londynie jest wiele klubów, to z punktu widzenia kibicowskiego najważniejsze derby są z Brighton. Mam nadzieję, że kiedyś będę mógł wygrać taki mecz - powiedział polski obrońca, który też miał okazję powiedzieć parę słów o sobie.

- Jestem chłopakiem z małej miejscowości w Polsce. Zaczynałem w bardzo biednym klubie, z którego przedostałem się przez mojego kolegę, któremu zazdrościłem, że poszedł gdzieś wyżej. Po kilku fajnych występach zostałem zauważony przez Zagłębie Lubin, w którym też od początku nie było mi łatwo. Na początku byłem zawodnikiem rezerw, powoli przebijałem się do pierwszej drużyny, też nie od razu byłem podstawowym zawodnikiem. Często zdarzało się tak, że przez kilka meczów w ogóle nie znajdowałem się w składzie. Na pewno ten rok był dla mnie zwariowany. Zaczęło się źle, od kontuzji i walki z czasem, żeby zdążyć na młodzieżowe mistrzostwa Europy, które były w Polsce. To było dla mnie bardzo ważne wydarzenie. Rok zakończył się fantastycznie - powołaniem do reprezentacji Polski i dobrą grą w Zagłębiu Lubin. Jestem szczęśliwy, że mój ostatni sezon był bardzo udany. Przychodzę tutaj na nowe wyzwania - zapowiedział Jarosław Jach, którego droga na mundial w Rosji wiedzie właśnie przez Londyn.

- Jest tu dużo Polaków, tak że myślę, że spokojnie się tutaj odnajdę. Poza tym uwielbiam duże miasta. Nie będę miał problemu z aklimatyzacją - stwierdził nowy piłkarz "Orłów".

- Moim najbliższym celem jest to, żeby zadebiutować w Premier League. Kiedy to się stanie, będę walczył o regularną grę. Wiem, że będzie ciężko, bo poprzeczka znacznie poszła do góry, ale wierzę w siebie - podkreślił Jarosław Jach.

Premier League: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Dowiedz się więcej na temat: Jarosław Jach | Crystal Palace | Premier League

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje