• 6 .Arsenal Londyn (63 pkt.)
  • 7 .Burnley FC (54 pkt.)
  • 8 .Everton FC (49 pkt.)

Kontuzja Artura Boruca, wygrane klubów z Manchesteru

Bramkarz AFC Bournemouth Artur Boruc doznał kontuzji uda w trakcie rozgrzewki przed meczem z Manchesterem City w 9. kolejce Premier League i nie mógł stanąć między słupkami. Jego zespół przegrał na wyjeździe 1-5. Wygrał Manchester United, który pokonał 3-0 Everton.

Polaka w składzie AFC Bournemouth zastąpił Adam Federici. To oznaczało, że "The Cherries" nie mieli już na ławce rezerwowego bramkarza.

Nagła zmiana w ostatniej chwili nie podziałała dobrze na zespół Boruca, który już po 11. minutach gry przegrywał 0-2.

Szybko do bramki Federiciego trafiali: Raheem Sterling (7. minuta) i Wilfried Bony (11.). Przy drugim golu nie popisał się zastępca polskiego bramkarza, który wypuścił piłkę pod nogi Bony'ego.

Goście nie złożyli broni i w 22. minucie Glenn Murray zdobył kontaktową bramkę. Szybko jednak uciszył ich Sterling, podwyższając na 3-1, a tuż przed przerwą skompletował hat-tricka. W końcówce wynik na 5-1 ustalił Bony.

Boruc do tej pory zagrał we wszystkich meczach Premier League. Razem z reprezentacją Polski awansował ostatnio na Euro 2016, choć nie wystąpił w żadnym spotkaniu eliminacji.

Manchester City jest liderem o dwa punkty przed Manchesterem United, który pokonał na wyjeździe 3-0 Everton.

Bramki dla "Czerwonych Diabłów" zdobyli: Morgan Schneiderlin, Ander Herrera i Wayne Rooney.

Dwa punkty za liderem jest też Arsenal Londyn. "Kanonierzy" pokonali Watford 3-0. Wszystkie bramki padły po przerwie. Na listę strzelców wpisali się: Alexis Sanchez, Olivier Giroud i Aaron Ramsey.

Przeżywająca kryzys Chelsea pokonała 2-0 Aston Villę, dzięki bramkom: Diego Costy i samobójczej Alana Huttona.

Premier League: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Dowiedz się więcej na temat: Artur Boruc | AFC Bournemouth | Manchester City