• 1 .Liverpool FC (18 pkt.)
  • 2 .Manchester City (16 pkt.)
  • 3 .Chelsea Londyn (15 pkt.)
  • 4 .Watford FC (13 pkt.)
  • 5 .Tottenham Londyn (12 pkt.)
  • 6 .Manchester United (10 pkt.)
  • 7 .AFC Bournemouth (10 pkt.)
  • 8 .Leicester City (9 pkt.)

Krystian Bielik blisko wypożyczenia do Charltonu

Kariera Krystiana Bielika nie rozwija się tak, jak się tego spodziewali eksperci i kibice. Środkowy obrońca poprzedni sezon stracił z powodu wielu kontuzji. Teraz 20-letni piłkarz Arsenalu ma przejść na zasadzie wypożyczenia do ekipy Charlton Athletic.

Bielik niespodziewanie trafił do "Kanonierów" w styczniu 2015 roku z Legii. Warszawski klub zarobił za niego prawie trzy miliony euro. Oczywiście wiadomo było, że młody piłkarz nie ma szans na grę w pierwszej ekipie prowadzonej wtedy przez Arsene'a Wengera.

Reklama

Krystian występował w drużynie U-21. W styczniu 2017 roku został wypożyczony na sześć miesięcy do Birmingham City. Tam miał całkiem niezły początek. Niestety, problemy z kontuzjami sprawiły, że nie podbił Championship.

Latem wrócił do Arsenalu, ale nadal nie miał możliwości występów. W styczniu tego roku przeszedł do FC Walsall w Premier League 2, a więc lidze dla zespołów U-23.

Niestety, w tej drużynie też mu się nie wiodło. Przez kilka miesięcy zagrał w zaledwie czterech meczach. Najpierw miał problem z mięśniem dwugłowym, potem z kolanem. Miał też kłopot z barkiem.

Teraz klub z Emirates Stadium chce go wypożyczyć po raz kolejny. Nowy trener Arsenalu Unai Emery nie zamierza bowiem z niego korzystać.

Dziennik "The London Evening Standard" podaje, że menedżer grającego w League One Charltonu Lee Bowyer jest fanem zawodnika, który może grać nie tylko na środku obrony, ale także pomocy.

Klub występujący na trzecim poziomie rozgrywkowym w Anglii szuka zawodnika, który mógłby załatać dziurę w obronie po transferze Ezriego Konsy. On trafił do Brentfordu za ponad trzy miliony euro.

Bielik ma umowę z Arsenalem do końca czerwca 2020 roku.

Dowiedz się więcej na temat: Krystian Bielik

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje