• 6 .Arsenal Londyn (63 pkt.)
  • 7 .Burnley FC (54 pkt.)
  • 8 .Everton FC (49 pkt.)

Krystian Bielik chwalony przez trenera: "Był dzisiaj doskonały!"

Krystian Bielik zagrał od pierwszej minuty w zremisowanym 1-1 przez FC Birmngham spotkaniu z Cardiff City w 37. kolejce angielskiej Championship. Wypożyczony z Arsenalu Londyn 19-letni zawodnik został wyróżniony przez swojego trenera, słynnego Gianfranco Zolę.

- Myślę, że na szczególne uznanie zasłużył Krystian Bielik. Jego gra była dziś doskonała - powiedział w pomeczowym wywiadzie Zola.

Polak zagrał od pierwszej minuty jako jeden z trójki środkowych obrońców Birmingham. Został zmieniony dopiero w doliczonym czasie gry. Pod koniec pierwszej połowy arbiter ukarał go żółtą kartką.

Dla Bielika był to trzeci występ w nowym klubie, w tym drugi w wyjściowym składzie. Wcześniej utalentowany zawodnik występował w młodzieżowej drużynie Arsenalu, której był kapitanem.

W Birmingham występuje także Tomasz Kuszczak. Były reprezentant Polski jest podstawowym bramkarzem i broni niemal w każdym możliwym spotkaniu.

Drużyna dwójki Polaków zajmuje obecnie 17. miejsce w ligowej tabeli. W Championship rywalizują ze sobą 24 drużyny.