• 6 .Arsenal Londyn (57 pkt.)
  • 7 .Burnley FC (53 pkt.)
  • 8 .Leicester City (44 pkt.)

Liverpool FC - Watford FC 5-0. Salah show!

Sobotni wieczór na Anfield należał do Mohameda Salaha! Liverpool pokonał Watfrod 5-0, a Egipcjanin strzelił cztery gole i miał asystę! Pobił on tym samym klubowy rekord, który do tej pory należał do Fernanda Torresa.

Mecz na Anfield rozegrano przy padającym śniegu. Zimowa sceneria zdecydowanie lepiej wpłynęła na Liverpool, który i tak do spotkania przystępował w roli faworyta. Przewaga „The Reds” była jednak tego dnia bardzo wyraźna. Watford dzielnie bronił się do… czwartej minuty, kiedy to po raz pierwszy dał o sobie znać Mohamed Salah. Egipcjanin „posadził” na murawie Miguela Britosa i z ostrego kąta pokonał Orestisa Karnezisa.

Piłkarze Juergena Kloppa prowadzenie podwyższyli tuż przed przerwą. Po kapitalnym dośrodkowaniu Andrew Robertsona, piłkę z bliska do siatki wpakował Salah. W tym momencie była to dla niego 26. bramka w tym sezonie Premier League. Dzięki temu został samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców (Harry Kane z Tottenhamu ma 24 trafienia). Mało tego, reprezentant Egiptu pobił też rekord Fernando Torresa z sezonu 2007/08 - licząc wszystkie rozgrywki, Salah strzelił już 34 gole, najwięcej spośród zawodników, którzy rozgrywali pierwszy sezon w barwach Liverpoolu.

Koncert Egipcjanina i trwał w drugiej połowie. Do dubletu dołożył on w drugiej połowie asystę przy golu Roberto Firmino. Brazylijczyk „krzyżakiem” podwyższył prowadzenie Liverpoolu.

W 77. minucie Salah zrobił coś, o czym długo będą pisały wszystkie sportowe media na świecie. Będąc w polu karnym rywali, na małej przestrzeni ośmieszył czterech(!) obrońców gości i sytuacyjnym strzałem skompletował hat tricka - pierwszego dla Liverpoolu.

Watford był na kolanach, z czego w pełni korzystał główny bohater sobotniego wieczoru na Anfield. W 85. minucie Salah po raz czwarty pokonał Karnezisa, śrubując ustanowiony wcześniej przez siebie rekord goli strzelonych przez debiutanta! Ostatni raz taki popis strzelecki w drużynie Liverpoolu dał Luis Suarez w grudniu 2013 roku przeciwko Norwich City.

Ostatecznie Liverpool rozgromił na własnym stadionie Anfield aż 5-0.

Liverpool - Watford 5-0 (2-0). Raport meczowy

Bramki: Salah (4., 43., 77., 85., Firmino 50.).