• 1 .AFC Bournemouth (0 pkt.)
  • 2 .Arsenal Londyn (0 pkt.)
  • 3 .Brighton & Hove Albion FC (0 pkt.)
  • 4 .Burnley FC (0 pkt.)
  • 5 .Cardiff City FC (0 pkt.)
  • 6 .Chelsea Londyn (0 pkt.)
  • 7 .Crystal Palace Londyn (0 pkt.)
  • 8 .Everton FC (0 pkt.)

Mateusz Klich trafił do FC Utrecht. Kolejny powrót Polaka do Holandii

Mateusz Klich po raz trzeci w karierze zagra w holenderskim klubie. Zawodnik, który nie ma dobrego sezonu w Leeds United, przez pół roku dostanie szansę odbudowania się w Utrechcie. Będzie to jego powrót do ligi, którą zna bardzo dobrze i wyrobił sobie w niej świetną markę.

Pomocnik, który jeszcze w poprzednim sezonie zgłaszał akces do reprezentacji, trafił na półroczne wypożyczenie do FC Utrecht.

Reklama

"Jesteśmy przekonani, że Mateusz zapewni naszej drużynie dodatkowy impuls jakościowy. Pokazał, że jest graczem, który może zrobić różnicę w Eredivisie. Grając u nas ma szansę znaleźć się w kręgu zainteresowań reprezentacji Polski, uczestnika mistrzostw świata. A trenerowi Utrechtu da dodatkową opcję w środku pomocy, może grać na kilku pozycjach" - powiedział dyrektor piłkarski klubu Jordy Zuidam, cytowany na oficjalnej stronie Utrechtu.

Klich po rewelacyjnym roku w barwach FC Twente (29 meczów, 6 goli) przeniósł się do Championship, co miało być kolejnym krokiem naprzód w jego karierze. Pochodzący z Tarnowa zawodnik niestety jednak nie może zaliczyć rundy do najbardziej udanej. Tylko pięciokrotnie wystąpił w meczu ligowym, w tym raz od pierwszej minuty. Regularnie w podstawowym składzie pojawiał się natomiast w rozgrywkach pucharowych. Łącznie uzbierało się 10 meczów bez bramek i asyst. „Clichy” przychodząc do Anglii wyobrażał sobie jednak nieco inaczej swoją przygodę z wyspiarską piłką.

Wobec rzadkich występów zdecydowano się na wypożyczenie piłkarza, a gdzie można by skierować go indziej, niż do Holandii? Klich w Eredivisie zagrał łącznie 2,5 roku w PEC Zwolle i FC Twente. W każdej rundzie był ważnym piłkarzem swoich drużyn, a podczas swojego pierwszego pobytu w Kraju Tulipanów sięgnął nawet po krajowy puchar. Łącznie w najwyższej klasie rozgrywkowej pojawił się w 72 spotkaniach, strzelając 12 goli, asystując 15-krotnie.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Eredivisie

Dowiedz się więcej na temat: Mateusz Klich

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama