• 6 .Arsenal Londyn (12 pkt.)
  • 7 .Manchester United (10 pkt.)
  • 8 .AFC Bournemouth (10 pkt.)

Momo Salah i Andrew Robertson będą gotowi na rewanż Manchesterem City

Dobra wiadomość dla kibiców Liverpoolu. Mohamed Salah jest bardzo blisko powrotu do zdrowia. Występ Egipcjanina w rewanżowym ćwierćfinale Ligi Mistrzów z Manchesterem City jest niemal pewny. - Nie sądzę, by dolegliwość Salaha była aż tak poważna. Powinien być gotowy na wtorkowy mecz - wyznał Juergen Klopp, menedżer The Reds

Kibice na Anfield Road byli w środę świadkami kapitalnego występu Liverpoolu. Szczególnie w pierwszej połowie. The Reds zmiażdżyli Manchester City, zwyciężywszy 3-0. Wszystkie gole padły w pierwszych 45 minutach. Autorem pierwszego trafienia dla LFC był Mohamed Salah, dla którego był to 38. gol w tym sezonie.

Egipcjanin nie podkręcił tempa w drugiej połowie, bowiem opuścił boisko już w 52. minucie. Gwiazdor Liverpoolu poczuł lekkie ukłucie w udzie i postanowił nie ryzykować. Cały mecz z City rozegrał Andy Robertson, sprowadzony przed sezonem z Hull City lewy obrońca. Szkot po meczu zaczął narzekać na ból w łydce. Co łączy Salaha i Robertsona? Obaj znaleźli się poza kadrą Liverpoolu na derbowy mecz z Evertonem. Robertson, tak jak i Salah, prawdopodobnie zdąży się wykurować na wtorkowy wieczór na Etihad Stadium.

- Jestem optymistą. Momo jest kontuzjowany, ale to nie jest zbyt poważna dolegliwość. Na wtorek będzie gotowy. Podobnie Andy Robertson - powiedział po meczu z Evertonem Juergen Klopp, szkoleniowiec Liverpoolu.

The Reds nie poradzili sobie bez Momo Salaha i tylko bezbramkowo zremisowali 231. derby Liverpoolu. Po 33. kolejkach Premier League Liverpool ma 67 punktów i zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Tyle samo punktów zgromadził Tottenham, ale przed Spurs jeszcze jeden zaległy mecz do rozegrania.