• 1 .Chelsea Londyn (6 pkt.)
  • 2 .Tottenham Londyn (6 pkt.)
  • 3 .AFC Bournemouth (6 pkt.)
  • 4 .Everton FC (4 pkt.)
  • 5 .Liverpool FC (3 pkt.)
  • 6 .Crystal Palace Londyn (3 pkt.)
  • 7 .Manchester City (3 pkt.)
  • 8 .Watford FC (3 pkt.)

Premier League. Alexis Sanchez prowokuje Arsenal

- Odszedłem z Arsenalu, aby grać w lepszym, większym klubie - tymi słowami Alexis Sanchez, dziś już występujący w barwach Manchesteru United, ostatecznie utracił jakąkolwiek sympatię fanów "Kanonierów". Potwierdził też, że miłość w obecnym futbolu to wartość ulotna być może jak nigdy wcześniej.

Trzy i pół roku były barcelonista spędził na Emirates Stadium i w ich trakcie zdołał skutecznie rozkochać w sobie kibiców z północnego Londynu. W obecnym sezonie nie był już jednak sobą, zaczął wysyłać coraz jaśniejsze sygnały, że armatka na piersi zaczyna mu uwierać. Angielskie media wręcz huczały od plotek o jego rosnącej z dnia na dzień chęci odejścia z klubu.

Reklama

I w końcu swój cel osiągnął, choć zrobił to w bardzo słabym stylu, strajkując i niemal zmuszając klub do transakcji z Manchesterem United, na mocy której zmienił się miejscami pracy z Henrichem Mchitarjanem. I teraz co jakiś w publicznych wypowiedziach zapomina o latach spędzonych w Londynie, raz za razem wbijając szpilkę byłym już pracodawcom. Tym razem zrobił to w najbardziej oczywisty ze sposobów, podając w wątpliwość piłkarską wielkość "Kanonierów".

- Wydaje mi się, że Manchester United to największy klub w Anglii. I nie mówię tego tylko dlatego, że tu jestem, jestem szczerym gościem i nigdy nie kłamię - opowiadał w rozmowie ze Sky Sports News. - W Anglii mamy wiele dużych klubów, Arsenal jest jednym z nim. Lecz gdy przyszedłem tutaj, gdy patrzę na klubowe godło, to czuję, że jestem w najważniejszym piłkarsko miejscu w kraju. Chcę wygrać wszystko co możliwe w tym wspaniałym klubie. Przyszedłem tu stać się lepszym piłkarzem, bardziej doświadczonym. A Manchester, wspaniały zespół także w wymiarze globalnym mi w tym pomoże - zapewniał.

W tej sytuacji wypada jedynie podać wypowiedź Alexisa z października 2014 roku. - Chcę wygrać wszystko. Patrząc na trenerów i zawodników oraz na chęć wygrywania oraz ambicje, jestem przekonany, że możemy triumfować na wszystkich polach - mówił 25-letni wówczas zawodnik.

Premier League: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje