• 1 .AFC Bournemouth (0 pkt.)
  • 2 .Arsenal Londyn (0 pkt.)
  • 3 .Brighton & Hove Albion FC (0 pkt.)
  • 4 .Burnley FC (0 pkt.)
  • 5 .Cardiff City FC (0 pkt.)
  • 6 .Chelsea Londyn (0 pkt.)
  • 7 .Crystal Palace Londyn (0 pkt.)
  • 8 .Everton FC (0 pkt.)

Premier League. Aubameyang i Mchitarjan porozumieli się z Arsenalem

Coraz bardziej realnych kształtów nabierają wielkie kadrowe zmiany w Arsenalu. Podczas, gdy odejście Alexisa Sancheza jest niemal pewne, to coraz bliżsi gry na Emirates Stadium są Henrich Mchitarjan oraz Pierre-Emerick Aubameyang. Według serwisu Goal.com obaj panowie ustalili już indywidualne warunki kontraktów z nowym klubem.Reklama

Zobacz szczegóły z Premier League!

Każde kolejne posunięcie któregoś z klubów wskazuje na to, że do trzech rzeczonych transakcji prędzej czy później dojdzie. Po pierwsze, Arsene Wenger nie ma zamiaru nawet ukrywać, że żegna się z Alexisem i swojego najlepszego zawodnika zesłał w piątek do drużyny rezerw. 

"Auba" nie znalazł się z kolei w kadrze meczowej Borussii na rozgrywany tego dnia ligowy mecz z Herthą i został w Dortmundzie, gdzie miał skupić się na indywidualnych seriach treningowych.

Jak dowiedział się Goal.com, Gabończyk zrobił pożytek z wolnego czasu zapewnionego mu przez niemiecki klub i miał dogadać się z "Kanonierami" w sprawie długości kontraktu oraz wysokości zarobków w północnym Londynie. To samo spotkało w ostatnich dniach Ormianina, który - jeżeli wierzyć doniesieniom angielskich gazet i serwisów internetowych - początkowo nie był zwolennikiem zmiany otoczenia, lecz działaczom Arsenalu udało się namówić go na transfer wiązany. Mchitarjan ma w najbliższych dniach powędrować do Londynu, a odwrotną drogę obrać Alexis. Arsenal, oprócz nowego zawodnika, od „Czerwonych Diabłów” otrzyma dodatkowo aż 35 milionów funtów.


Arsene'owi Wengerowi najprawdopodobniej uda się zatem wreszcie ściągnąć dwóch zawodników, którymi interesował się od kilku lat. Obaj panowie każdego okna transferowego byli łączeni z grą na Emirates Stadium jeszcze za czasów ich współpracy na Signal Iduna Park, lecz w 2016 roku Mchitarjan wybrał propozycję z Old Trafford, a wyceniany na 55 milionów funtów afrykański napastnik kontynuował karierę w Zagłębiu Ruhry. Dużo wskazuje na to, że ich drogi znów się przetną, z tym, że teraz już w kompletnie innym miejscu.

MB

Dowiedz się więcej na temat: Pierre-Emerick Aubameyang | Henrich Mchitarjan

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama