• 1 .Liverpool FC (3 pkt.)
  • 2 .Chelsea Londyn (3 pkt.)
  • 3 .AFC Bournemouth (3 pkt.)
  • 4 .Crystal Palace Londyn (3 pkt.)
  • 5 .Manchester City (3 pkt.)
  • 6 .Watford FC (3 pkt.)
  • 7 .Manchester United (3 pkt.)
  • 8 .Tottenham Londyn (3 pkt.)

Premier League. Paul Pogba chce odejść do Barcelony

Jak poinformował środowy "Daily Mail" francuski pomocnik Paul Pogba chciałby przejść do Barcelony. Piłkarski mistrz świata miał o tym powiedzieć kolegom z drużyny, a także dyrektorowi wykonawczemu klubu z Old Trafford Edowi Woodwardowi.

Sprawa ewentualnego transferu Pogby na Camp Nou nabrała wyraźnego przyspieszenia w ostatnich godzinach. We wtorek media poinformowały, że Manchester United odrzucił ofertę sprzedaży francuskiego pomocnika do Barcelony. Mistrzowie Hiszpanii mieli zaoferować za niego 50 milionów euro, a także dwóch piłkarzy: kolumbijskiego środkowego obrońcę Yerry'ego Minę i portugalskiego pomocnika Andre Gomesa.

Reklama

Chociaż klub z Old Trafford upiera się, że 25-latek jest nie na sprzedaż, to sam Pogba, przynajmniej zdaniem brytyjskich dziennikarzy, chce odejść. W ciągu minionych 48 godzin Francuz miał powiedzieć o tym zarówno kolegom z drużyny, jak i członkom sztabu, a dyrektor wykonawczy Manchesteru United Eda Woodwarda miał otrzymać takową informację za pomocą sms-a.

Paul Pogba jest piłkarzem Manchesteru United po raz drugi w swojej karierze. Najpierw był nim w latach 2009-2012, gdy jednak ówczesny menedżer Sir Alex Ferguson nie dawał mu szansy na grę. Francuz następnie rozwinął swój talent w Juventusie i latem 2016 roku "Czerwone Diabły" ponownie sprowadziły go na Old Trafford za rekordowe wtedy w historii piłki nożnej 105 milionów euro.

W ciągu dwóch lat Francuz rozegrał dla drużyny prowadzonej przez Jose Mourinho 88 spotkań w rozgrywkach ligowych i pucharowych. Często był jednak krytykowany przez portugalskiego menedżera w mediach. Pogba znakomicie za to zaprezentował się na tegorocznych mistrzostwach świata w Rosji, w których Francja po raz drugi w historii zdobyła złoty medal.

Problemem w ewentualnej finalizacji transferu 25-latka może być fakt, że kluby angielskie tylko do czwartku do północy mogą kupować piłkarzy. Manchester United ma zatem bardzo mało czasu na pozyskanie ewentualnego następcy Pogby. Takich problemów z kuszeniem piłkarza nie będą mieli za to działacze z Katalonii, którzy próbować kupić go mogą do 31 sierpnia.

Wojciech Malinowski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje