• 6 .Manchester United (10 pkt.)
  • 7 .AFC Bournemouth (10 pkt.)
  • 8 .Leicester City (9 pkt.)

Premier League. Paul Pogba dementuje plotki, a Jose Mourinho się nie wtrąca

Manchester United wygrał na Etihad z Manchesterem City 3-2 i odłożył koronację piłkarzy Pepa Guardioli. Przynajmniej do następnej kolejki. Duża w tym zasługa Paula Pogby, który zdobył w sobotę dwie bramki. Francuz po meczu zdementował plotki na temat jego przejścia do City. - Agent mówi jedno, Guardiola mówi co innego. Nie będę rozstrzygał, kto jest uczciwy - dodał Jose Mourinho, menedżer MU.

Mimo że "Czerwone Diabły" przegrywały z City po pierwszych 45 minutach 0-2 - po przerwie dokonały wielkiej rzeczy i odwróciły losy derbowego starcia. MU doprowadziło do remisu, dzięki dwóm trafieniom Paula Pogby, zwycięską bramkę zdobył Chris Smalling. Gdyby The Citizens wygrali z United, już mogliby cieszyć się z mistrzostwa Anglii.

Szampany na Etihad dalej muszą się chłodzić. Paul Pogba w drugiej połowie zagrał genialnie, a przed sobotnim hitem 33. kolejki Premier League mówiło się o nim bardzo wiele. Na jednej z przedmeczowych konferencji prasowych menedżer City Pep Guardiola wyznał, że Mino Raiola, wpływowy agent wielu znanych piłkarzy, zaoferował mu w styczniu właśnie francuskiego pomocnika, ale również i Henricha Mchitarjana.

Agent obu graczy tłumaczył później, że piłkarzy oferował Manchesterowi City, nie zwracając się bezpośrednio do Guardioli. - Pep Guardiola mówi jedno, agent ma inne zdanie. Ktoś z nich kłamie. Nie jestem zainteresowany tym, by to rozstrzygać - wyznał po meczu Jose Mourinho, menedżer Manchesteru United.

Pogba po końcowym gwizdku na Etihad wyraźnie pokazał, co sądzi o ostatnich spekulacjach. Jego gest był bardzo wymowny, Francuz stanowczo zdementował niektóre doniesienia i poprosił kibiców o ignorowanie takich wiadomości.

"Czerwone Diabły" są blisko zdobycia wicemistrzostwa Anglii. Po 33. kolejkach mają na koncie 71 punktów i jedno zaległe spotkanie.