• 6 .Tottenham Londyn (9 pkt.)
  • 7 .Arsenal Londyn (9 pkt.)
  • 8 .Manchester United (9 pkt.)

Premier League: Porażki drużyn Krychowiaka i Fabiańskiego

Nie mają końca kłopoty drużyn Łukasza Fabiańskiego i Grzegorza Krychowiaka. We wtorkowych meczach Premier League Swansea City uległo Tottenhamowi 0-2 (0-1), a West Bromwich Albion przegrało w Londynie z West Ham United 1-2 (1-0). Obaj polscy piłkarze rozegrali pełne 90 minut.

Premier League - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę!

Na Wyspach Brytyjskich rzadko zdarza się sytuacja, by komentatorzy zastanawiali się, czy z powodu trudnych warunków atmosferycznych mecz nie powinien zostać przerwany. Takie rozważania miały jednak miejsce we wtorkowy wieczór, gdy na Liberty Stadium Swansea City podjęło londyński Tottenham.

Trwające przez wiele godzin intensywne opady deszczu zamieniły bowiem murawę w grzęzawisko, a liczne kałuże bardzo utrudniały grę piłkarzom obu drużyn. Trudno było o dokładność podań i w dużej części wydarzeniami rządził przypadek. W tak trudnych warunkach dodatkowo utrudnione zadanie mieli bramkarze, lecz zarówno Łukasz Fabiański, jak i Hugo Lloris dobrze radzili sobie z mokrą piłką i nasiąkniętą murawą zarówno przy dośrodkowaniach rywali, jak i podaniach od swoich kolegów.

Nie może zatem dziwić, że o losach wtorkowego spotkania rozstrzygnęła nie akcja skonstruowana kilkoma podaniami, a stały fragment gry. W 12. minucie w pole karne "Łabędzi" dośrodkował z rzutu wolnego Christian Eriksen, a zastępujący walczącego z chorobą Harry'ego Kane'a Fernando Llorente strzelił głową nie do obrony. Powtórki pokazały jednak, że trafienie Hiszpana nie powinno zostać uznane, gdyż w momencie zagrania kolegi z zespołu był on na wyraźnym spalonym.

W drugiej połowie warunki do gry poprawiły się, co od razu przełożyło się na lepszy poziom spotkania. Odważniej grali przede wszystkim gospodarze, którzy chcieli urwać faworyzowanym rywalom przynajmniej jeden punkt. Po raz kolejny "Łabędziom" zabrakło jednak skutecznego napastnika, a w 70. minucie również szczęścia, gdy po strzale głową holenderskiego obrońcy Mike'a van der Hoorna piłka odbiła się od słupka.

Łukasza Fabiańskiego i jego kolegów ostatecznie pogrążył w 89. minucie Dele Alli. Anglik otrzymał dokładne podanie w pole karne i chociaż jego pierwszy strzał obronił polski golkiper Swansea, to dobitka znalazła już drogę do siatki.

Bez punktów swój mecz zakończył również Grzegorz Krychowiak. Polak rozegrał pełne 90 minut w spotkaniu przeciwko West Ham United, lecz jego West Bromwich Albion przegrał w Londynie 1-2. Zespół Polak prowadził od 30. minuty za sprawą strzału Jamesa McCleana, ale w drugiej połowie wygraną "Młotom" zapewniły dwa trafienia Andy'ego Carrolla. Drugie z nich, i jednocześnie rozstrzygające o zwycięstwie drużyny Davida Moyesa, miało miejsce w doliczonym czasie gry.

Przegrane we wtorkowych meczach oznaczają, że Swansea City i West Bromwich Albion pozostały na dwóch ostatnich pozycjach w tabeli Premier League z dorobkiem 16 punktów.