• 1 .Manchester City (100 pkt.)
  • 2 .Manchester United (81 pkt.)
  • 3 .Tottenham Londyn (77 pkt.)
  • 4 .Liverpool FC (75 pkt.)
  • 5 .Chelsea Londyn (70 pkt.)
  • 6 .Arsenal Londyn (63 pkt.)
  • 7 .Burnley FC (54 pkt.)
  • 8 .Everton FC (49 pkt.)

Premier League. Przyszłość Sterlinga coraz mniej błękitna

Myśli czołowych piłkarzy świata obecnie zajęte są w głównej mierze mistrzostwami świata, lecz nie oznacza to, że uciekają oni od klubowej codzienności. W przypadku Raheema Sterlinga istnieje prawdopodobieństwo, że po mundialu codzienność ta może ulec zmianie. Piłkarz nie dogadał się z działaczami Manchesteru City w sprawie nowego, długoterminowego kontraktu.

Do informacji tych dotarł Sky Sports. Obie strony powoli stają się już stronami konfliktu, gdyż piłkarz oraz osoby reprezentujące jego interesy nie były w stanie ustalić szczegółów nowej umowy z przedstawicielami klubu. Na razie kontynuowania negocjacji nie zaplanowano.

Reklama

Według pierwotnych zamiarów Sterling miał dogadać się z "Obywatelami" jeszcze przed startem mistrzostw świata i z uśmiechem na ustach złożyć podpis pod umową, dzięki której pozostałby na Etihad do 2022 roku. Z planów jednak wyszły nici, osoby z otoczenia piłkarza oraz działacze mistrzów Anglii spotkali się kilkukrotnie w ciągu poprzedniego miesiąca, lecz niczego konkretnego nie ustaliły. Kością niezgody są oczywiście kwestie finansowe.

23-latek chciałby bowiem należeć do ścisłej klubowej czołówki pod względem poborów. Kevin De Bruyne, który niedawno związał się z zespołem nowym, sześcioletnim kontraktem, pobiera z klubowej kasy 350 tysięcy funtów tygodniowo, Sterling z kolei według obecnych warunków zarabia kwotę dwukrotnie mniejszą. A przecież wpływu na grę drużyny Pepa Guardioli odmówić mu nie można. Ma on za sobą najlepszy sezon w karierze, który zakończył z 23 golami i siedemnastoma asystami w aż 46 meczach.

Teraz reprezentant Anglii leci z reprezentacją na mundial i raczej w trakcie imprezy sprawami klubowymi już się zajmował nie będzie. Jakichkolwiek informacji na temat jego przyszłości, także tej niezwiązanej z błękitnymi barwami, możemy spodziewać się więc najprawdopodobniej dopiero w lipcu.

Dowiedz się więcej na temat: Raheem Sterling

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama