• 1 .AFC Bournemouth (0 pkt.)
  • 2 .Arsenal Londyn (0 pkt.)
  • 3 .Brighton & Hove Albion FC (0 pkt.)
  • 4 .Burnley FC (0 pkt.)
  • 5 .Cardiff City FC (0 pkt.)
  • 6 .Chelsea Londyn (0 pkt.)
  • 7 .Crystal Palace Londyn (0 pkt.)
  • 8 .Everton FC (0 pkt.)

Premier League. Theo Walcott na testach w Evertonie FC

Interesująca transakcja w Premier League jest już o włos od finalizacji. Angielskie media społecznościowe obiegło zdjęcie Theo Walcotta w towarzystwie jednego z pracowników sztabu Evertonu. Anglik przeszedł testy w klubie z Liverpoolu, do którego trafi za 20 milionów funtów.

Zawodnika, który od dwunastu lat występuje w Arsenalu, dostrzeżono we wtorkowe popołudnie przy wyjeździe z klubowego ośrodka treningowego Finch Farm na obrzeżach Liverpoolu. Na zdjęciu widać piłkarza w szarym Mercedesie prowadzonym przez jednego z pracowników "The Toffees". Wszelkie wątpliwości rozwiewa tu fakt, że rzeczony kierowca ubrany był w klubową bluzę Evertonu.

Reklama

Jak informują angielskie media, Walcott pomyślnie przeszedł testy medyczne w Finch Farm i teraz wypada jedynie oczekiwać potwierdzenia transferu przez drużynę prowadzoną przez Sama Allardyce'a. Tym samym kończy się długa i wyboista droga 28-latka jako zawodnika "Kanonierów". Gdy w 2006 roku Arsene Wenger płacił za wówczas 17-letniego piłkarza aż pięć milionów funtów, to można było oczekiwać, że stanie się on kolejną z gwiazd wychowanych przez francuskiego menedżera. Jednak kontuzje i słaba forma zatrzymały fantastycznie zapowiadającą się karierę Anglika, choć i tak dobił do 397 występów oraz 108 goli w koszulce z armatką na piersi.

Po Walcotta zgłaszać się miały także tej zimy klub AFC Bournemouth Artura Boruca oraz Southampton FC, którego jest wychowankiem, lecz kluby te nie były w stanie sprostać finansowym żądaniom Arsenalu. A te wynosiły około 20 milionów funtów, które w najbliższym czasie w związku z tą transakcją uszczuplą konto Evertonu.

Premier League: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama