• 1 .AFC Bournemouth (0 pkt.)
  • 2 .Arsenal Londyn (0 pkt.)
  • 3 .Brighton & Hove Albion FC (0 pkt.)
  • 4 .Burnley FC (0 pkt.)
  • 5 .Cardiff City FC (0 pkt.)
  • 6 .Chelsea Londyn (0 pkt.)
  • 7 .Crystal Palace Londyn (0 pkt.)
  • 8 .Everton FC (0 pkt.)

Premier League. Toksyczny związek Contego i Chelsea oficjalnie zakończony bez podziękowań

Władze Chelsea w końcu potwierdziły, że kontrakt z włoskim szkoleniowcem Antonio Conte został rozwiązany rok przed wygaśnięciem. Zanosiło się na to od dobrych kilku miesięcy, a media podkreślały, że to kwestia czasu. Następcą ma być inny Włoch Maurizio Sarri, który po zakończeniu poprzedniego sezonu przestał być trenerem Napoli.

Pożegnanie, jak i cała relacja z Conte z "The Blues", było suche. Dziennik "Daily Mail" podkreśla, że londyński klub poświęcił ledwie 52 wyrazy na poinformowanie o decyzji i nie podziękował za pracę, co zwyczajowo się robi. A wystarczy wspomnieć, że Włoch w pierwszym sezonie pracy z dwóch jednak mistrzostwo Anglii zdobył i to w przytłaczający dla rywali sposób.

Reklama

To tylko dowód na to, jak kiepsko wyglądały relacje Conte ze swoimi szefami, a przede wszystkim z prawą ręką Romana Abramowicza Mariną Granowskają.

"W czasie pracy Antonio zdobyliśmy szósty tytuł i ósmy Puchar Anglii. W mistrzowskim sezonie klub ustanowił rekord 30 wygranych meczów w 38-kolejkowej Premier League, a także ustanowił klubowy rekord w liczbie 13 zwycięstw z rzędu. Życzymy Antonio samych sukcesów w dalszej karierze" - głosi krótki komunikat.

Conte był w permanentnej wojnie ze swoimi mocodawcami, bo domagał się agresywniejszych ruchów na rynku transferowym i chciał mieć znacznie więcej do powiedzenia w tej kwestii, także przy obieraniu transferowych celów. Ludzie ze Stamford Bridge przyzwyczajeni byli jednak do innych standardów i konflikt był murowany.

Najbardziej zaskakujące jest to, że pierwsze pogłoski o tym, że 48-latek może się pożegnać z prowadzeniem drużyny pojawiły się już kilkanaście dni po wywalczeniu przez niego mistrzostwa Anglii w 2017 roku. Chodziło właśnie o transfery, ale też o hermetyczność sztabu szkoleniowego, złożonego z ośmiu ludzi Włocha. Jak życie pokazało, jego ekipa przetrwała 12 kolejnych miesięcy.

Brytyjskie media podkreślają, że Conte może liczyć na 9 mln funtów odprawy za przedwczesne zerwanie umowy. Abramowicz chciał tego uniknąć, zaoferowawszy szkoleniowcowi nową rolę w klubie, ale zawzięty włoski trener nie zamierzał na to się zgadzać. Wszystko wskazuje na to, że jego następcą zostanie inny Włoch Maurizio Sarri, który po trzech sezonach odszedł z Napoli.

kip

Dowiedz się więcej na temat: Antonio Conte | Chelsea Londyn

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama