• 6 .Arsenal Londyn (54 pkt.)
  • 7 .Burnley FC (52 pkt.)
  • 8 .Leicester City (44 pkt.)

Puchar Anglii: Leicester City - Chelsea 1-2 po dogrywce

Dogrywka była potrzebna do wyłonienia czwartego półfinalisty Pucharu Anglii. Zostali nim piłkarze londyńskiej Chelsea, którzy po 120 minutach gry pokonali na wyjeździe Leicester City 2-1. Zwycięskiego gola strzelił Hiszpan Pedro Rodriguez w 105. minucie.

Piłkarze Chelsea nie mieli zbyt wiele czasu na rozpamiętywanie bolesnej środowej porażki 0-3 z Barceloną, co oznaczało dla nich pożegnanie z rozgrywkami Ligi Mistrzów. W niedzielę Antonio Conte i jego piłkarze musieli być bowiem gotowi na rywalizację przeciwko Leicester City w ćwierćfinale Pucharu Anglii. Te rozgrywki, dla wciąż aktualnych mistrzów Anglii, są obecnie jedyną szansą na zdobycie trofeum w bieżącym sezonie.

W przeciwieństwie do sobotnich spotkań na angielskich boiskach piłkarze obu drużyn nie mogli narzekać na warunki atmosferyczne. Korzystną pogodę starał się wykorzystać m.in. Alvaro Morata, który powrócił do wyjściowego składu. Wychowanek Realu Madryt był co prawda ostro pilnowany przez Wesa Morgana i Harry'ego Maguire'a, ale mimo tego stwarzał zagrożenie pod bramką "Lisów".

W 27. minucie Hiszpan uwolnił się spod krycia i po szybkim obrocie oddał płaski strzał z linii pola karnego, po którym piłkę pewnie wyłapał jednak Kasper Schmeichel.

Aktywność Moraty została wynagrodzona w 41. minucie. Środkiem pola szarpnął wtedy prezentujący znakomitą formę w ostatnich tygodniach Willian i to właśnie Brazylijczyk idealnie zagrał do Hiszpana na wolne pole. Ten w pełnym biegu idealnie ustawił sobie piłkę do strzału, po czym sprytnie podciął ją nad próbującym uratować sytuację duńskim golkiperem Leicester. Dla Moraty był to pierwszy gol w 2018 roku.

Po zmianie stron tempo podkręcili piłkarze "Lisów". Już po 100 sekundach groźnie uderzał Riyad Mahrez, a w 54. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Jamie Vardy. Angielski napastnik oddał jednak bardzo zły strzał głową. Gospodarze duże zagrożenie sprawiali zwłaszcza po dośrodkowaniach z bocznych sektorów boiska, a najgroźniejsze wykonywał Marc Albrighton.

Napór Leicester City spychał piłkarzy gości coraz głębiej na ich połowie, co z kolei pozwalało podopiecznym Claude'a Puela zaangażować większe siły w polu karnym gości. Okazało się to bardzo przydatne w 75. minucie, gdy po udanym dryblingu i dośrodkowaniu spod końcowej linii Mahreza Vicente Iborra wspomógł Vardy'ego w polu karnym. Strzał Hiszpana obronił jeszcze Willy Caballero, lecz przy dobitce z bliskiej odległości Anglika był już bezradny.

W ostatnim kwadransie gospodarze starali się pójść za ciosem, lecz najlepszą sytuację do rozstrzygnięcia meczu stworzyli sobie piłkarze Chelsea. Miał ją Morata, lecz znakomicie z bramki wyskoczył Schmeichel i ofiarną interwencją pozbawił Hiszpana drugiego gola. Po 90 minutach na King Power Stadium mieliśmy zatem remis 1-1 i w przeciwieństwie do wcześniejszych rund Pucharu Anglii sędzia Craig Pawson zarządził dogrywkę.

W niej przez kilkanaście minut nie zapowiadało się na gola, lecz w ostatniej akcji pierwszej części skutecznie zaatakowali goście. Piłkę w pole karne dośrodkował N'Golo Kante, a niezauważony przez obrońców rywali rezerwowy Pedro Rodriguez wbiegł w pole karne, uprzedził Schmeichela i strzałem głową dał prowadzenie londyńczykom. Zdobycie bramki Hiszpan świętował efektownym ciosem karate na chorągiewce.

Na drugą połowę dogrywki Claude Puel desygnował do gry Portugalczyka Adriena Silvę i Malijczyka Fousseniego Diabate. Nie uratowało to jednak gospodarzy, którzy ostatecznie pożegnali się z Pucharem Anglii. W jego półfinałach, zaplanowanych na 21 i 22 kwietnia, zagrają za to piłkarze londyńskiej Chelsea.

Leicester City - Chelsea 1-2 po dogrywce (0-1, 1-1)

Bramki: 0-1 Alvaro Morata (43.), 1-1 Jamie Vardy (75.), 1-2 Pedro Rodriguez (105.)

Puchar Anglii: wyniki, strzelcy, terminarz

Dowiedz się więcej na temat: Chelsea Londyn | Leicester City FC