• 6 .Arsenal Londyn (57 pkt.)
  • 7 .Burnley FC (53 pkt.)
  • 8 .Everton FC (45 pkt.)

Puchar Ligi: Boruc w składzie. Wygrana Bournemouth

Artur Boruc, który w Premier League w tym sezonie siedzi na ławce, rozegrał cały mecz w barwach AFC Bournemouth. Jego zespół pokonał 3-1 Middlesbrough FC i awansował do ćwierćfinału Pucharu Ligi. Manchester City pokonał Wolverhampton Wanderers dopiero w rzutach karnych!

Puchar Ligi - 4. runda. Zobacz wyniki, strzelców, składy i terminarz

W pierwszej połowie rosła przewaga gospodarzy, choć to polski bramkarz jako pierwszy musiał bronić groźny strzał. Już w 3. minucie próbował pokonać go Adama Traore, ale Boruc zaliczył udaną interwencję.

Później strzelali jego koledzy, ale żaden z pięciu pierwszych strzałów nie był celny. Po raz pierwszy w bramkę gości trafił Callum Wilson w doliczonym czasie gry pierwszej połowy.

Cztery minuty po zmianie stron gola dla Bournemouth strzelił Jack Simpson, który głową uderzył piłkę po podaniu Ryana Frasera. W 56. minucie wyrównał Marcus Tavernier.

Końcówka należała dla gospodarzy. Z karnego trafił Wilson, a w 83. minucie wynik na 3-1 ustalił Benik Afobe.

Do kolejnej rundy awansował Manchester United, który pokonał na wyjeździe 2-0 Swansea City. W kadrze gospodarzy zabrakło tym razem Łukasza Fabiańskiego. Obie bramki dla "Czerwonych Diabłów" zdobył Jesse Lingard.

Cały mecz w barwach Leeds United rozegrał Mateusz Klich, a jego zespół przegrał na wyjeździe 1-3 z Leicester City.

W starciu lidera Premier League - Manchesteru City z liderem zaplecza angielskiej ekstraklasy - Wolverhampton Wanderers potrzebne były rzuty karne. Ani w regulaminowym czasie gry, ani w dogrywce nikomu nie udało się strzelić gola. Ekipa Pepa Guardioli oddała aż 25 strzałów (rywale 7). W rzutach karnych górą byli faworyci (4-1).