• 6 .AFC Bournemouth (17 pkt.)
  • 7 .Watford FC (16 pkt.)
  • 8 .Everton FC (15 pkt.)

Southampton - Brighton & Hove Albion FC 2-2. Bednarek poza kadrą

W spotkaniu zamykającym 5. kolejkę Premier League Southmapton prowadził już 2-0 z Brighton & Hove Albion, ale ostatecznie zremisował u siebie 2-2. Jan Bednarek nie znalazł się w kadrze meczowej gospodarzy na ten mecz. Goście remis uratowali w jednej z ostatnich akcji.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę angielskiej Premier League

Bednarek obiecująco kończył poprzednie rozgrywki Premier League, gdy trener Mark Hughes w obliczu problemów kadrowych dał pograć polskiemu obrońcy, a zespół walczył o utrzymanie. Były zawodnik Lecha Poznań wystąpił w pięciu meczach na przełomie kwietnia i maja, strzeliwszy nawet gola.

Ale w nowym sezonie Polak zniknął. W poniedziałek jego koledzy walczyli u siebie z Brighton & Hove Albion, a Bednarka ponownie nie było nawet na ławce rezerwowych. 22-letni defensor znalazł się w rezerwie tylko raz - na inaugurację ligi w spotkaniu z Burnley.

Pod nieobecność Bednarka Southampton z Brightonem zremisował. Gospodarze zdecydowanie lepiej zaprezentowali się w pierwszej połowie i zasłużenie prowadzili. W 35. minucie Pierre-Emile Hoejbjerg dopadł do wybitej piłki i mocnym i precyzyjnym strzałem z około 25 metrów w kierunku dalszego rogu bramki pokonał Metthew Ryana.

Brighton zagrał nieco lepiej po przerwie, zdecydowanie bardziej aktywnie w ofensywie, ale to goście ponownie stracili gola. Gaetan Bong sfaulował w polu karnym Danny'ego Ingsa, a sam poszkodowany wykorzystał strzał z jedenastu metrów.

Kontaktowa bramka wpadła bardzo szybko. Z rzutu wolnego dośrodkował Anthony Knockaert, a strzałem głowę piłkę w siatce umieścił Shane Duffy.

Brighton nacisnął mocno w ostatnich dziesięciu minutach. Jedna z ostatnich akcji przyniosła rzut rożny. Przy dośrodkowaniu James Ward-Prowse sfaulował Duffy'ego i sędzia Anthony Taylor ponownie podyktował jedenastkę. Tym razem do piłki podszedł Glenn Murray i dał wyrównanie.

Tuż przed końcowym gwizdkiem obrońca Southmapton Ryan Bertrand groźnie strzelał z rzutu wolnego, ale Ryan zdołał obronić uderzenie.