• 1 .Manchester City (6 pkt.)
  • 2 .Chelsea Londyn (6 pkt.)
  • 3 .Watford FC (6 pkt.)
  • 4 .Tottenham Londyn (6 pkt.)
  • 5 .AFC Bournemouth (6 pkt.)
  • 6 .Everton FC (4 pkt.)
  • 7 .Liverpool FC (3 pkt.)
  • 8 .Crystal Palace Londyn (3 pkt.)

Sunderland AFC. Upadek znanego klubu. Zostanie sprzedany?

Spadli z Premier League, a teraz są na ostatnim miejscu w Championship. Sunderland AFC wpadł w tarapaty, a właściciel klubu Ellis Short poinformował, że zaakceptuje ofertę kupna klubu. Cena wywoławcza to 50 mln funtów.

"Czarne Koty" przez kilka dobrych lat spadały na cztery łapy. Mimo że wiele razy byli bliscy spadku na zaplecze Premier League, to w ostatniej chwili znajdywali sposób, by w niej pozostać. Skuteczności zabrakło kilka miesięcy temu - zespół z północy Anglii spadł z hukiem z najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii.

Reklama

Drużyna prowadzona przez Chrisa Colemana "na papierze" wciąż wygląda dobrze. Kilka nazwisk pozostało, pojawiły się nowe twarze - pewnie z myślą o walce o powrót do elity. Tymczasem Sunderland zamyka tabelę Championship. W tym roku piłkarze ze Stadium of Light przegrali siedem spotkań, zremisowali jedno i wygrali również jedno. W całym sezonie ligowym ponieśli już siedemnaście porażek.

Sunderland - sportowo - jest w coraz większych tarapatach. "The Mirror" poinformował, że niebezpieczny "zjazd" Czarnych Kotów w Championship sprawił, że właściciel Ellis Short zgodzi się sprzedać klub za lekko ponad 50 mln funtów.

Short panicznie boi się prowadzenia biznesu na peryferiach wielkiej piłki. Już na początku sezonu mówił otwarcie, że chce sprzedać 100 proc. udziałów. Był już ponoć w trakcie zaawansowanych rozmów z niemieckim konsorcjum. Obie strony do negocjacji mają wrócić po sezonie. Amerykański biznesmen jest właścicielem Sunderlandu od 2008 r.

Ellis Short mianował Martina Baina na człowieka, który ma sprawić, że Sunderland znowu stanie się atrakcyjnym produktem. Nowy dyrektor klubu ma również sprawić, by Sunderland nie miał problemów z wydatkami na płace. Te, mimo spadku z Premier League, wciąż są duże, bo kręcące się wokół kwoty 35 mln funtów.

MSk

Premier League: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje