• 5 .Tottenham Londyn (6 pkt.)
  • 6 .AFC Bournemouth (6 pkt.)
  • 7 .Everton FC (4 pkt.)
  • 8 .Leicester City (3 pkt.)

Swansea - Burneley 1-0. Świetna forma Fabiańskiego udziela się innym "Łabędziom"

Piłkarze Swansea City nie przerywają znakomitej serii, tym razem w 27. kolejce Premier League pokonali 1-0 Burnley. Tradycyjnie pełne i bardzo dobre 90 minut w bramce "Łabędzi" spędził Łukasz Fabiański.

Zawodnicy z Liberty Stadium miewali bardzo trudne momenty w tym sezonie, przegrywali raz za razem i coraz bardziej zrozumiałe stawały się obawy o to, czy kolejny sezon spędzą w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii. Lecz wraz z wejściem w 2018 rok gra "Łabędzi" odmieniła się niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Licząc wszystkie fronty, w sobotę nie przegrali już w dziewiątym kolejnym meczu.

Duża oczywiście w tym zasługa reprezentanta Polski, który w 27. kolejce z racji ofensywnej apatii Burnley nie musiał się przemęczać, lecz gdy na początku drugiej połowy trzeba było zatrzymać strzał Johanna Gudmundssona, swoją drogą jedyny celny tego dnia w wykonaniu gości, to rzecz jasna ze swojego zadania się wywiązał.

Gola na wagę trzech punktów i awans w tabeli ligowej na piętnaste miejsce strzelił po sprytnej próbie z granicy pola karnego Sung-Yong Ki.

W każdym ze spotkań Premier League rozgrywanych wczesnym sobotnim wieczorem padło więcej goli niż w Swansea. Najwięcej w Liverpoolu, gdzie Everton pokonał 3-1 Crystal Palace Jarosława Jacha. Polaka jednak znów nie było nawet na ławce londyńskiej drużyny.

Inna pochodząca ze stolicy ekipa miała więcej szczęścia. West Ham United pokonał 2-0 Watford. Do jedynego podziału punktów doszło na Bet365 Stadium, gdzie Stoke zremisowało 1-1 z Brighton.

Premier League: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Dowiedz się więcej na temat: Łukasz Fabiański | Swansea City | Premier League