• 6 .Arsenal Londyn (63 pkt.)
  • 7 .Burnley FC (54 pkt.)
  • 8 .Everton FC (49 pkt.)

Swansea - Crystal Palace 1-1. Grał Łukasz Fabiański

Leon Britton nie zaczął przygody w roli menedżera Swansea od zwycięstwa. „Łabędzie” zremisowały z Crystal Palace 1-1 (0-0) w meczu 19. kolejki Premier League. Walijski klub nadal jest czerwoną latarnią ligi angielskiej.

Premier League - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Fatalne wyniki walijskiego klubu sprawiły, że z posada menedżera pożegnał się Paul Clement. Jego miejsce zajął, zgłoszony do rozgrywek, piłkarz Leon Britton. 35-letni pomocnik został tymczasowym szkoleniowcem, a debiut przypadł na sobotni mecz z Crystal Palace, gdzie jego vis a vis był doświadczony, 70-letni Roy Hodgson.

Pierwsza połowa była pełna starań z obu stron. Na wyżyny swoich umiejętności w 11. minucie wzniósł się Łukasz Fabiański, gdy popisał się piękną paradą po strzale Androsa Townsenda. Kolejną okazję goście zmarnowali po dwójkowej akcji Rubena Loftusa-Cheeka z Wilfredem Zahą. Gospodarze również mieli swoją szansę, ale gdy Luciano Narsingh padł po interwencji Jeffreya Schluppa, sędzia Craig Pawson pozostał niewzruszony.

Co nie udało się w pierwszej części, piłkarze zrobili po przerwie. Wynik otworzył w 59. minucie Luka Milivojović wykorzystując rzut karny podyktowany za faul Fernandeza na Loftusie-Cheeku.

Zawodnicy motywowani zza linii bocznej przez dotychczasowego kolegę z boiska, nie rzucili ręcznika. Fantastycznym strzałem z dystansu Jordan Ayew zaskoczył Juliana Speroniego w 77. minucie. Asystę przy trafieniu reprezentanta Ghany zaliczył Tom Carroll. Trzeba zaznaczyć, że była to bramka z niczego.

Remis na początek pracy Brittona na ławce trenerskiej nie jest złym osiągnięciem. Klub z Liberty Stadium musi jednak szukać punktów w każdym spotkaniu, bo „Łabędzie” nadal okupują ostatnią pozycję w Premier League, ale po dwóch porażkach z rzędu potrafili wywalczyć choć punkt.

Swansea City - Crystal Palace 1-1 (0-0)