• 1 .Manchester City (32 pkt.)
  • 2 .Liverpool FC (30 pkt.)
  • 3 .Chelsea Londyn (28 pkt.)
  • 4 .Tottenham Londyn (27 pkt.)
  • 5 .Arsenal Londyn (24 pkt.)
  • 6 .AFC Bournemouth (20 pkt.)
  • 7 .Watford FC (20 pkt.)
  • 8 .Manchester United (20 pkt.)

Sześć miesięcy przerwy Andrija Jarmołenki

Potwierdziły się najbardziej niekorzystne przypuszczenia związane z kontuzją skrzydłowego West Ham United Andrija Jarmołenki. Ukrainiec w poniedziałek przeszedł operację rekonstrukcji zerwanego ścięgna Achillesa i na boisko najwcześniej wróci dopiero za sześć miesięcy.

Klubowy kolega Łukasza Fabiańskiego urazu doznał w sobotnich derbach Londynu przeciwko Tottenhamowi. W 40. minucie Jarmołenko bez kontaktu z rywalem upadł w polu karnym rywali i potrzebna była natychmiastowa zmiana. Chociaż tuż po zakończeniu przegranego przez "Młoty" 0-1 spotkania menedżer Manuel Pellegrini miał nadzieję, że uraz jego podopiecznego nie okaże się aż tak poważny, to rzeczywistość okazała się bardzo niekorzystne dla jego piłkarza.

Reklama

Badania wykazały bowiem, że Jarmołenko zerwał ścięgno Achillesa i w poniedziałek Ukrainiec poddał się operacji jego rekonstrukcji. Zabieg zakończył się sukcesem, jednak od powrotu na boisko piłkarza dzieli sześciomiesięczna rehabilitacja.

- Operacja przebiegła zgodnie z planem. Teraz skoncentrujemy się na udzieleniu Andrijowi wszelkiego niezbędnego wsparcia w procesie powrotu do pełni zdrowia. Jego rehabilitacja będzie zaplanowana bardzo precyzyjnie i jesteśmy przekonani, że wróci on na boisko w założonym czasie - powiedział oficjalnej stronie "Młotów" Richard Collinge, szef sztabu medycznego londyńskiego zespołu.

Jarmołenko, 79-krotny reprezentant Ukrainy, został sprowadzony przez West Ham latem z Borussii Dortmund za sumę przekraczającą 20 milionów euro. W dotychczasowych dziewięciu występach Premier League strzelił dwa gole, oba w wygranym 3:1 spotkaniu przeciwko Evertonowi.

Wojciech Malinowski

Dowiedz się więcej na temat: Andrij Jarmołenko

Reklama

Reklama

Reklama