• 6 .Crystal Palace Londyn (3 pkt.)
  • 7 .Manchester City (3 pkt.)
  • 8 .Watford FC (3 pkt.)

Tottenham. Harry Kane kontuzjowany w meczu z Bournemouth

Nie tylko sympatycy Tottenhamu zamarli z przerażenia w 30. minucie spotkania Bournemouth. Napastnik gości Harry Kane próbował pokonać bramkarza Asmira Begovicia, ale nie dość, że był na pozycji spalonej, to jeszcze doznał kontuzji.

Kane próbował wykorzystać dośrodkowanie Christiana Eriksena i ostatecznie trafił do siatki, ale wpadł na interweniującego Begovicia, który trafił go w kostkę. W efekcie zawodnik padł na murawę i złapał się za nogę. Po chwili reprezentant Anglii zdołał się podnieść, ale utykał i zszedł za linię boczną. Gol nie został uznany z powodu pozycji spalonej.

Po kilku minutach wydawało się, że Kane powróci na boisko, jednak ostatecznie zawodnik udał się do szatni, a w jego miejsce wszedł Erik Lamela. Taką decyzję podjął menedżer Mauricio Pochettino.

Angielskie media piszą o kontuzji kostki. Nie wiadomo jak poważny jest uraz. Wszystko będzie jasne, gdy zespół wróci do Londynu, gdzie Kane przejdzie szczegółowe badania. Natomiast wiadomo, że Anglik trzymał się za nogę, którą kontuzjował już w poprzednim sezonie – wówczas uszkodził więzadło w kostce.

Nie tylko fani Tottenhamu mają prawo być zaniepokojeni. Wielkimi krokami zbliżają się mistrzostwa świata w Rosji. Brak najważniejszego snajpera w kadrze na pewno byłby ogromnym ciosem dla reprezentacji ”Synów Albionu”.

W obecnym sezonie Kane rozegrał 38 spotkań, w których strzelił 35 goli.

"Koguty" na Seward Stadium wygrały 4-1, choć jako pierwsze straciły gola. Prowadzenie dla Bournemouth (Artur Boruc przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych) uzyskał Junior Stanislas już w siódmej minucie.

Potem jednak gole strzelali już tylko przyjezdni. W 35. minucie wyrównał Dele Alli, potem dwie bramki zdobył Heung-min Son (62. i 87.), a wynik spotkania ustalił Serge Aurier w ostatniej minucie.

Tottenham przesunął się na trzecie miejsce w tabeli. Do wyprzedzającego go Manchesteru United traci cztery punkty, a czwarty Liverpool wyprzedza o "oczko".