• 1 .Chelsea Londyn (6 pkt.)
  • 2 .Tottenham Londyn (6 pkt.)
  • 3 .AFC Bournemouth (6 pkt.)
  • 4 .Everton FC (4 pkt.)
  • 5 .Liverpool FC (3 pkt.)
  • 6 .Crystal Palace Londyn (3 pkt.)
  • 7 .Manchester City (3 pkt.)
  • 8 .Watford FC (3 pkt.)

Totti: Liverpool z Salahem może zdobyć Puchar Europy

Egipski skrzydłowy przeszedł latem ubiegłego roku z Romy do Liverpoolu. Zatrudnienie Mohameda Salaha okazało się znakomitym ruchem angielskiego klubu. Zawodnik reprezentacji Egiptu od początku rozgrywek prezentuje znakomitą dyspozycję.- On może być jeszcze lepszym piłkarzem. Z nim można wygrać Ligę Mistrzów - uważa jego były kolega z rzymskiego zespołu, legendarny Francesco Totti.

Włoski zawodnik występował w Romie z Salahem w dwóch sezonach w latach 2015-2017. Egipcjanin był najpierw wypożyczony z Chelsea, a potem został wykupiony. W klubie z Wiecznego Miasta miał bardzo dobry okres, co spowodowało transferem do Liverpoolu. - Poziom jego gry w tym momencie sprawia, że jest jednym z najlepszych zawodników świata. Myślę, że może być jeszcze lepszym piłkarzem – stwierdził Totti, a więc mistrz świata z 2006 roku.

Reklama

- Znam go dobrze. Jest dobrym kolegą i wiem, że chce cały czas się poprawiać. Wciąż chce się rozwijać. Robi wszystko tak, jak potrzeba. Mocno trenuje. Słucha tego, co przekazują mu trenerzy. Właśnie dlatego tak dobrze się teraz prezentuje. Sądzę, że jest jeszcze wyższy poziom, na który może się wspiąć – mówił Włoch.

Salah strzelił w tym sezonie w ekipie z Anfield już 30 goli w 36 spotkaniach „The Reds” we wszystkich rozgrywkach. Teraz razem z drużyną jest bliski awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. W ubiegłym tygodniu Liverpool pokonał na wyjeździe Porto 5-0.

- On jest jednym z tych zawodników, którzy mogą zrobić różnicę w najważniejszych meczach. Właśnie dlatego nie można wykluczyć, że Liverpool wygra Puchar Europy. Jest wiele zespołów w LM, które potrafią rywalizować na wysokim poziomie, ale z takim piłkarzem jak on, ekipa zaczyna wierzyć, że wszystko jest możliwe – dodał Francesco Totti.

Zobacz wyniki angielskiej Premier League

Reklama

Reklama

Reklama