• 6 .Manchester United (10 pkt.)
  • 7 .AFC Bournemouth (10 pkt.)
  • 8 .Leicester City (9 pkt.)

WBA - Swansea City 1-1. Dobry mecz Fabiańskiego. Krychowiak wszedł z ławki

West Bromwich Albion, już pod wodzą Darrena Moore'a, zremisował na własnym boisku ze Swansea City 1-1. "The Baggies" przerwali tym samym serię ośmiu porażek, ale remis niewiele im daje w walce o utrzymanie. Dobre spotkanie w bramce "Łabędzi" rozegrał Łukasz Fabiański. W końcówce na boisku pojawił się również Grzegorz Krychowiak.

Premier League - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

W tygodniu pracę na The Hawthorns stracił menedżer Alan Pardew. Nie brakowało głosów, że na sześć kolejek przed końcem taka decyzja działaczy WBA jest bardzo ryzykowna. Z drugiej strony, był to chyba ostatni moment, by cokolwiek zmienić w nastawieniu drużyny, która przed starciem u siebie ze Swansea City zajmowała ostatnie miejsce w tabeli, notując serię ośmiu porażek w lidze.

Miejsce zwolnione przez Pardewa zajął, na razie tymczasowo, Darren Moore. Były zawodnik „The Baggies”, podobnie jak i jego poprzednik, nie zdecydował się od pierwszej minuty dać szansy Grzegorzowi Krychowiakowi. Polak kolejny raz znalazł się tylko wśród rezerwowych.

W bramce „Łabędzi” nie zabrakło natomiast Łukasza Fabiańskiego, który już w 13. minucie w dobrym stylu obronił strzał Chrisa Brunta.

Tuż przed przerwą stuprocentową sytuację dla gości zmarnował Andre Ayew. Po podaniu Sama Clucasa znalazł się on w dogodnej sytuacji do pokonania Ben Fostera, ale fatalnie spudłował.

W ostatniej akcji pierwszej połowy znów z bardzo dobrej strony pokazał się Fabiański. Z woleja, z około 11 metrów, strzelał Jay Rodriguez. I tym razem Polak nie dał się zaskoczyć, popisując się efektowną paradą.

„The Baggies” sposób na Fabiańskiego znaleźli w 54. minucie. Z bliska, po zgraniu głową Salomona Rondona, trafił Rodriguez. W tej sytuacji polski bramkarz niewiele mógł zrobić. Kilka sekund wcześniej piłkę ręką zagrał gracz gospodarzy David Livermore, ale sędzia nie przerwał gry, o co pretensje mieli piłkarze walijskiej drużyny.

Wydawało się, że WBA kontroluje przebieg gry. „The Baggies” częściej gościli pod bramką Swansea City. Tymczasem kwadrans przed końcem do wyrównania doprowadził Tammy Abraham, który celnie główkował po centrze z rzutu rożnego Clucasa.

W 83. minucie na boisko wszedł Krychowiak, który zastąpił Rodrigueza. "Krycha" poprzednie dwa mecze WBA w całości przesiedział na ławce rezerwowych. Wypożyczony z Paris Saint-Germain pomocnik nie odmienił losów meczu. Spotkanie na The Hawthorns zakończyło się podziałem punktów, które na pewno nie zadowala gospodarzy. Na pięć kolejek przed końcem "The Baggies" do bezpiecznego miejsca tracą 10 punktów. Przerwanie serii porażek w tym momencie jest marnym pocieszeniem.

West Bromwich Albion - Swansea City 1-1 (0-0)