• 1 .Manchester City (100 pkt.)
  • 2 .Manchester United (81 pkt.)
  • 3 .Tottenham Londyn (77 pkt.)
  • 4 .Liverpool FC (75 pkt.)
  • 5 .Chelsea Londyn (70 pkt.)
  • 6 .Arsenal Londyn (63 pkt.)
  • 7 .Burnley FC (54 pkt.)
  • 8 .Everton FC (49 pkt.)

Wenger po dyskusyjnym karnym: Gdzie miał wsadzić rękę?

Arsene Wenger nie może pogodzić się z rzutem karnym, przez który Arsenal stracił w niedzielę dwa punkty z West Bromwich Albion. - W spodenkach nie ma kieszeni - pieklił się menedżer "Kanonierów", który nie może przeboleć, że sędzia wskazał na 11. metr, uznając, że Calum Chambers celowo zagrał ręką.

Zobacz szczegóły z Premier League!

Reklama

Arsenal prowadził na The Hawthorns 1-0, kiedy w jednej z ostatnich akcji w polu karnym Chambers zatrzymał ręką piłkę przy próbie dośrodkowania przez Kierana Gibbsa. Obu piłkarzy dzieliły dwa-trzy metry, w związku z czym czas na reakcję obrońca "Kanonierów" miał mocno ograniczony.

Sędzia Mike Dean nie miał żadnych wątpliwości, ale Arsene Wenger wpadł w furię. Niewiele brakowało, a zostałby odesłany na trybuny.

- To nie był rzut karny. To nie było celowe. Kiedy jesteś tak blisko piłki, nie sposób tego uniknąć. Nie uniósł ręki. Gdzie miał ją wsadzić? W spodenkach nie ma kieszeni - denerwował się menedżer Arsenalu.

Tak Arsene Wenger pobił rekord Aleksa Fergusona!

- Jestem wściekły, ponieważ zdarza się to po raz kolejny. Wiele lat temu zaciekle walczyłem o to, żeby sędziowie mogli przejść na zawodowstwo. Zrobiono w tym względzie kawał dobrej roboty. Ale nie widzę postępu - powiedział Arsene Wenger i wbił szpilę angielskim sędziom.

- Są dwa kraje w Europie z zawodowymi sędziami: Włochy oraz Anglia. Tymczasem żaden Anglik nie jedzie na mistrzostwa świata. Ale wszystko jest w porządku. Nie możemy się na ten temat zająknąć, ponieważ oni są nietykalni. Taka jest prawda. Nie tylko mnie się to nie podoba - dodał poirytowany menedżer "Kanonierów".

PCE


Dowiedz się więcej na temat: Arsene Wenger

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje