• 5 .Tottenham Londyn (6 pkt.)
  • 6 .AFC Bournemouth (6 pkt.)
  • 7 .Everton FC (4 pkt.)
  • 8 .Leicester City (3 pkt.)

West Bromwich Albion - Southampton 1-2. Krychowiak z piękną asystą na pożegnanie z Pucharem Anglii

West Bromwich Albion przegrał z Southampton 1-2 (0-1) w sobotnim meczu 5. rundy Pucharu Anglii. Cały mecz w zespole gospodarzy rozegrał Grzegorz Krychowiak i zanotował piękną asystę przy golu Salomona Rondona. Niestety "Krycha" nie ustrzegł się również błędów.

Puchar Anglii - zobacz szczegóły

Do meczu 1/8 Pucharu Anglii piłkarze West Bromwich Albion przystąpili zaledwie kilkadziesiąt godzin po wybuchu tzw. afery taksówkowej. Podczas niedawnego zgrupowania w Barcelonie czterech piłkarzy ukradło bowiem nad ranem taksówkę, którą następnie wrócili do hotelu. Menedżer "The Baggies" Alan Pardew publicznie wyraził rozczarowanie zachowaniem swoich piłkarzy, ale dwóch z nich wystawił do podstawowego składu na mecz przeciwko ekipie "Świętych". Byli nimi Gareth Barry i Jonny Evans.

Początek spotkania zapowiadał przeraźliwie nudne popołudnie na The Hawthorns. W 11. minucie goście skutecznie wykonali jednak rzut rożny i dośrodkowanie Jamesa Warda-Prowse'a na gola zamienił holenderski obrońca Wesley Hoedt. Tak szybko strzelony gol podgrzał temperaturę na murawie, dzięki czemu mecz nabrał rumieńców.

Na kolejne trafienia musieliśmy jednak czekać do drugiej połowy. W niej uaktywnił się Grzegorz Krychowiak, który chociaż rozpoczął mecz w wyjściowym składzie, to w pierwszej połowie dał się zauważyć tylko żółtą kartką za faul na Mauro Leminie. Po zmianie stron Polak znalazł się za to w centrum wydarzeń, chociaż dobre zagrania przeplatał poważnymi błędami.

W 55. minucie reprezentant Polski był bardzo bliski strzelenia wyrównującego gola. Chociaż jego uderzenie zza pola karnego było lekkie, to piłkę nieszczęśliwie podbił Hoedt, co mogło zmylić bramkarza rywali. Alex McCarthy popisał się jednak świetnym refleksem i zdołał wybić futbolówkę na rzut rożny.

Nie minęło 60 sekund, a zamiast remisu na tablicy wyników pojawiło się dwubramkowe prowadzenie Southampton. Po jednym z nielicznych kontrataków "Świętych" na wolne pole wybiegł Duszan Tadić, którego próbował gonić Krychowiak. Polak niestety nie trafił w piłkę, a Serb z wielkim spokojem wykorzystał sytuację i pokonał Bena Fostera.

Za swój błąd Krychowiak zrehabilitował się w 58. minucie. Wypożyczony z Paris Saint-Germain pomocnik popisał się wtedy znakomitym zagraniem na wolne pole z linii środkowej, a absolutnie fenomenalnie wykończył je Salomon Rondon. Wenezuelczyk w pełnym biegu uderzył bowiem z woleja lewą nogą i McCarthy tym razem nie był w stanie zapobiec utracie gola.

W pozostałych 30 minutach trwało oblężenie bramki gości. Nie przyniosło ono jednak skutku, gdyż albo znakomicie bronił McCarthy, albo też podopiecznym Alana Pardew brakowało szczęścia. Najbliżej doprowadzenia do wyrównania był Egipcjanin Ahmed Hegazi, lecz najpierw w 62. minucie jego strzał na linii bramkowej obronił golkiper "Świętych", a w 81. minucie po uderzeniu obrońcy WBA piłka odbiła się od poprzeczki.

Ostatecznie West Bromwich Albion przegrał z Southampton 1-2 i to goście zagrają w ćwierćfinale Pucharu Anglii.

West Bromwich Albion - Southampton 1-2 (0-1)

0-1 Wesley Hoedt (11.)

0-2 Duszan Tadić (56.)

1-2 Salomon Rondon (58.)

Dowiedz się więcej na temat: West Bromwich Albion | Grzegorz Krychowiak