• 1 .Sevilla FC (16 pkt.)
  • 2 .FC Barcelona (15 pkt.)
  • 3 .Atletico Madryt (15 pkt.)
  • 4 .Real Madryt (14 pkt.)
  • 5 .Espanyol Barcelona (14 pkt.)
  • 6 .Deportivo Alavés (14 pkt.)
  • 7 .Real Valladolid (12 pkt.)
  • 8 .Real Betis Balompié (12 pkt.)

Andres Iniesta w piątek ogłosi rozstanie z FC Barcelona

W najbliższy piątek nastąpi koniec jednej z najpiękniejszych historii napisanych w drużynie Barcelony. Jak poinformowało "Mundo Deportivo", Andres Iniesta planuje wtedy oficjalnie ogłosić odejście z klubu po zakończeniu obecnego sezonu.

O planach magika z Fuentealbilli mówi się praktycznie cały sezon. Sam zainteresowany już wielokrotnie opowiadał w wywiadach, że jego czas spędzony na Camp Nou powoli dobiega końca i że jest otwarty na nowe wyzwania i grę w lidze chińskiej. I choć z jego ust nie padły wciąż wiążące słowa, to od pewnego czasu hiszpańska opinia publiczna wiedziała, że "Don Andres" rzeczywiście opuszcza Barcelonę.

Reklama

Idealnym tego potwierdzeniem był finał Pucharu Króla z Sevillą, dla Iniesty ostatni mecz o tytuł w bordowo-granatowych barwach, który zakończył zapłakany na ławce rezerwowych, i to pomimo tego, że Barca wygrała to spotkanie aż 5-0.

Kolejnych scen płaczu możemy spodziewać się w najbliższych tygodniach, pierwsza czekać nas będzie w piątek. Według "Mundo Deportivo" mistrz świata z 2010 roku ma wtedy wydać oficjalny komunikat, a w nim ogłosić światu, że trwająca już 23 lata przygoda z "Blaugraną" po tym sezonie stanie się przeszłością. Ta sama gazeta informuje także, że Iniesta swoje plany ostatecznie wyjawi klubowym kolegom już w czwartek, podczas sesji treningowej.

Klub planuje pożegnać zawodnika obecnego na Camp Nou od 1996 roku w uroczysty i możliwie najpiękniejszy sposób. Odpowiednia celebra planowana jest na ostatni mecz sezonu ligowego z Realem Sociedad, który rozegrany zostanie 20 maja na Camp Nou. Wszystkim kibicom Barcelony polecamy zaopatrzyć się na ten dzień w co najmniej kilka paczek chusteczek higienicznych. Będzie bowiem jednym z najbardziej wzruszających w dziejach klubu.

Iniesta ma od wakacji grać w chińskim zespole Gong Daxing i zarabiać tam nawet do 35 milionów euro rocznie.

Dowiedz się więcej na temat: Andres Iniesta | FC Barcelona

Reklama

Reklama

Reklama