• 6 .Espanyol Barcelona (0 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (0 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (0 pkt.)

Asensio i Bale poprowadzili Real do zwycięstwa nad AS Roma

Ponad 51 tysięcy widzów obejrzało w East Rutherford przedostatni mecz International Champions Cup, w którym Real Madryt pokonał Romę 2-1. Bramki dla "Królewskich" już w pierwszym kwadransie zdobyli Hiszpan Marco Asensio i Walijczyk Gareth Bale. Dla "Giallorossich" trafił Holender Kevin Strootman.

Po sprzedaży do włoskiego Juventusu Cristiana Ronalda to właśnie w Bale'u i Asensio upatruje się w Madrycie piłkarzy, którzy mają przejąć rolę pełnioną przez ostatnie lata przez Portugalczyka. Wtorkowy mecz pokazał, że są to oczekiwania jak najbardziej słuszne.

Już w drugiej minucie rozegranego w stanie New Jersey spotkania to właśnie ci dwaj piłkarze przeprowadzili akcję, która dała "Królewskim" pierwszego gola. Zewnętrzną częścią stopy lewej nogi efektownie podawał Bale, a Asensio uciekł obrońcy rywali i ze spokojem pokonał pozyskanego przed kilkoma dniami przez włoski zespół szwedzkiego bramkarza Robina Olsena.

Piłkarze Realu ponownie skutecznie zaatakowali, gdy na zegarze kończył się pierwszy kwadrans. Podanie Daniego Carvajala wypuściło w bój Bale'a, który w polu karnym z łatwością nawinął Ivana Marcano i płaskim strzałem podwyższył prowadzenie drużyny ze stolicy Hiszpanii.

Swoje okazje mieli również piłkarze AS Roma, ale wykorzystali tylko jedną z nich. W 83. minucie czeski rezerwowy Patrik Schick zgrał piłkę głową w polu karnym, a zagranie kolegi na gola zamienił pewnym strzałem Holender Kevin Strootman, również wprowadzony na boisko w drugiej połowie.

Dla piłkarzy Realu wtorkowy mecz był ostatnim sprawdzianem przed zaplanowanym na 15 sierpnia Superpucharze Europy, w którym w Monaco zmierzą się z lokalnym rywalem Atletico Madryt.

Real Madryt - AS Roma 2-1 (2-0)

Bramki: 1-0 Marco Asensio (2.), 2-0 Gareth Bale (15.), 2-1 Kevin Strootman (83.)

Dowiedz się więcej na temat: Real Madryt | AS Roma