• 1 .Real Madryt (13 pkt.)
  • 2 .FC Barcelona (12 pkt.)
  • 3 .Deportivo Alavés (10 pkt.)
  • 4 .Celta Vigo (8 pkt.)
  • 5 .Atletico Madryt (8 pkt.)
  • 6 .Espanyol Barcelona (7 pkt.)
  • 7 .Real Sociedad San Sebastián (7 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (7 pkt.)

Barcelona. Andres Iniesta odchodzi do Chin, aby zarobić ogromne pieniądze

Ten sezon jest kolejnym nie najlepszym w wykonaniu Andresa Iniesty, dlatego takiej decyzji legendarnego kapitana FC Barcelona można było się spodziewać. Od kilku miesięcy 34-latek był kuszony przez Tianjin Quanjian. Teraz zdecydował się przenieść do Chin. W nowym klubie zarobi przez trzy lata ponad 110 milionów euro.

Iniesta ma niezwykły kontrakt z "Dumą Katalonii". Zgodnie z umową zawartą w październiku 2017 roku może być ona przedłużana z każdym kolejnym rokiem. Wszystko miało zależeć tylko od decyzji samego zawodnika.

Reklama

Już dwa miesiące później zgłosili się do niego jednak działacze z Chin. Po wstępnych rozmowach dali mu czas na ostateczną decyzję w sprawie przyszłości. Hiszpan miał ją podjąć do 30 kwietnia.

Przez długi czas wydawało się, że mistrz świata z 2010 roku zostanie w FC Barcelona i od razu po zakończeniu kariery zajmie szkoleniem młodzieży. Klub chciał wykorzystać jego niesamowitą renomę. Na razie te plany trzeba odłożyć.

Przedstawiciele z Tiencinu nie ustępowali i po grudniowych negocjacjach jeszcze wiele razy namawiali doświadczonego piłkarza, aby zdecydował się dołączyć do ich zespołu. W czwartek Radio Catalunya poinformowało, że Iniesta zadecydował o przyszłości. Do końca miesiąca wychowanek FC Barcelona ma o tym powiedzieć szefom. Tym samym ten sezon będzie jego ostatnim w barwach "Dumy Katalonii".

To, jakie pieniądze ma otrzymywać w nowym zespole jest niesamowite. Zawodnik ma podpisać trzyletni kontrakt i inkasować aż 37 milionów euro za sezon. Tym samym na koniec kariery zostanie jednym z najlepiej opłacanych piłkarzy świata.

Występując w FC Barcelona Iniesta zdobył z drużyną wszystko, co było można. Zagrał łącznie prawie 670 meczów. Strzelił 56 goli i zaliczył 141 asyst. Z reprezentacją Hiszpanii nie tylko zdobył mistrzostwo świata przed ośmioma laty, ale także w 2008 i 2012 roku cieszył się z wygrania Euro.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Primera Division

Dowiedz się więcej na temat: Andres Iniesta | FC Barcelona

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje