• 6 .Villarreal CF (51 pkt.)
  • 7 .Sevilla FC (48 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (48 pkt.)

Barcelona - Valencia 2-1. "Duma Katalonii" pobiła historyczny rekord

Zmierzająca po 25. mistrzostwo Hiszpanii Barcelona pokonała Valencię 2-1 po bramkach Luisa Suareza i Samuela Umtitiego. Dla Valencii trafił Dani Parejo. Dzięki wygranej „Duma Katalonii” wydłużyła swoją passę bez porażki do 39 meczów (zaczęła ją w ubiegłym sezonie) i pobiła rekordowe osiągnięcie Realu Sociedad.

Primera Division - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Ernesto Valverde nie mógł w tym meczu skorzystać z usług Ivana Rakiticia, który zmaga się z urazem palca. Zagęścił więc środek pola, a w pierwszym składzie zagrali Sergio Busquets, Paulinho, Andres Iniesta i Philippe Coutinho. Dzięki temu Barca szybko opanowała sytuację na boisku i raz za razem nacierała na bramkę Valencii. Będące w ostatnim czasie w świetnej formie „Nietoperze” odgryzały się groźnymi kontrami.

W 15. minucie Barca dopięła swego. Coutinho świetnie dostrzegł ruch Luisa Suareza w polu karnym gości i obsłużył Urugwajczyka kapitalnym prostopadłym podaniem, które przecięło zasieki rywali. Suarez wyszedł na pozycję sam na sam z bramkarzem i bez problemów pokonał Neto. Był to 23 gol urugwajskiego napastnika w tym sezonie.

W 24. minucie Valencia była o krok od wyrównania. Marc-Andre ter Stegen fatalnie zachował się we własnym polu karnym i podał piłkę pod nogi Carlosa Solera, który następnie podał do Rodrigo. Napastnik gości uderzał z siedmiu metrów, ale niemiecki bramkarz zrehabilitował się i odbił piłkę na poprzeczkę.

Na początku drugiej połowy wyrównać powinna Valencia. Po zamieszaniu w polu karnym gospodarzy wyjątkowo nieskuteczny w tym meczu Rodrigo kopnął piłkę w kierunku pustej bramki, ale tuż przed linią dogonił ją Gerard Pique.

Po chwili, w 50. minucie, bramkę zdobył Samuel Umtiti. Z rzutu rożnego dośrodkował Coutinho, a francuski obrońca pokonał Neto strzałem głową.

Cztery minuty przed końcem meczu rozmiary porażki zmniejszył Dani Parejo, który trafił z rzutu karnego. Kapitan Valencii uderzył źle, ale dopisało mu szczęście, gdyż piłka prześliznęła się pod pachą ter Stegenowi.

Na sześć kolejek przed końcem w lidze Barca ma 14 punktów przewagi nad wiceliderem – Atletico, które swój mecz z Levante rozegra w niedzielę. Podopieczni Valverde wciąż mają szansę zostać również pierwszą drużyną w historii, która wygra 18-zespołową ligę bez porażki. W latach 30. udało się to Athleticowi Bilbao i Realowi Madryt, jednak wtedy liga składała się z 10 zespołów.

Barcelona - Valencia 2-1 (1-0)