• 6 .Villarreal CF (38 pkt.)
  • 7 .SD Eibar (35 pkt.)
  • 8 .Girona FC (34 pkt.)

Betis Sewilla - FC Barcelona 0-5. Męczarnie, a potem kanonada

Szóste z rzędu ligowe zwycięstwo Barcelony za nami. Tym razem piłkarze Ernesto Valverde pokazali miejsce w szeregu Realowi Betis, który w 20. kolejce Primera Division rozbili 5-0, wszystkie gole strzeliwszy w zaledwie pół godziny drugiej połowy.

Primera Division - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę!

Na Estadio Benito Villamarin gospodarze stawiali się idącej od zwycięstwa do zwycięstwa "Dumie Katalonii" całkiem długo. Przez całą pierwszą połowę widocznie ustępowali słynniejszym rywalom, niemniej potrafili się odwinąć i parokrotnie przyspieszyć bicie serce Marcowi-Andre ter Stegenowi.

Barcelonie przebicie się przez sewilski mur zajęło równą godzinę gry, ale gdy już tego dokonała, to ten momentalnie rozsypał się na tysiąc kawałków. Worek z bramkami w sytuacji sam na sam z Antonio Adanem rozwiązał Ivan Rakitić. Później znakomitym odbiorem i asystą do Leo Messiego popisał się Sergio Busquets, a Argentyńczykowi nie zostało nic, tylko spokojnie uderzyć w polu karnym obok bezradnie interweniującego bramkarza Betisu.

Bramka wieczoru należała jednak do Luisa Suareza. Ten uderzył z powietrza po miękkiej centrze Rakiticia, pięknie przymierzywszy w kierunku dalszego słupka. Raptem 20 minut po pierwszej bramce Barca zdobywała już czwartą. Należała ona do Messiego, który w klasyczny dla siebie sposób przebił się przez defensywę rywali i piłkę do siatki skierował po sprytnym kopnięciu po ziemi. "Manitę", czyli zwycięstwo 5-0, „Blaugrana” skompletowała już w końcówce, a kolejnego gola po asyście Messiego dołożył Suarez.

Piłkarze Valverde są rzecz jasna liderem La Ligi i po 20 kolejkach mają 11 punktów więcej od drugiego Atletico Madryt.

Betis Sewilla - FC Barcelona 0-5 (0-0)

0-1 Ivan Rakitić (59.)

0-2 Lionel Messi (64.)

0-3 Luis Suarez (69.)

0-4 Lionel Messi (80.)

0-5 Luis Suarez (89.)

Dowiedz się więcej na temat: Betis Sewilla | FC Barcelona