• 6 .Villarreal CF (51 pkt.)
  • 7 .Sevilla FC (48 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (48 pkt.)

Celta Vigo - Real 2-2. Real Madryt w rozsypce, Zidane wściekły na piłkarzy

Sytuacja Realu Madryt w La Lidze robi się coraz bardziej nieciekawa. W 18. kolejce "Królewscy" stracili punkty w starciu z Celtą Vigo. Mecz zakończył się remisem 2-2. Teraz zespół ze stolicy Hiszpanii traci aż 16 punktów do pierwszej w tabeli Barcelony. – Popełniliśmy mnóstwo błędów. Jestem zły, wszyscy czujemy to samo – powiedział trener Realu Zinedine Zidane.

Real Madryt wciąż nie może się pozbierać po przedświątecznej porażce 0-3 z Barceloną. Co prawda, "Królewscy" zbili Numancię w Pucharze Króla, ale kolejny mecz ligowy zakończył się stratą punktów. Tym razem piłkarze Zinedine’a Zidane’a zremisowali 2-2 z Celtą Vigo, mimo że w pierwszej połowie prowadzili 2-1 po dwóch golach strzelonych przez Garetha Bale’a. Jednak w drugiej części spotkania Real osłabł, a gospodarze w 82. minucie wyrównali po bramce Maximiliana Gomeza.

Remis z Celtą pogorszył sytuację "Królewskich" w tabeli La Ligi. Obecnie zajmują dopiero czwarte miejsce z dorobkiem 32 punktów. Strata do pierwszej Barcelony wynosi już 16 punktów. Małym pocieszeniem jest tylko to, że mistrz Hiszpanii rozegrał jeden mecz mniej.

Nic dziwnego, że atmosfera w klubie robi się coraz bardziej gorąca. Po ostatnim gwizdku starcia z Celtą Vigo trener Realu Zinedine Zidane bardzo długo zwlekał z przybyciem na konferencję prasową. Później wyjaśnił, że musiał odbyć ważną rozmowę z piłkarzami. – Jestem wściekły. Cały zespół jest zły, to normalne. Rozegraliśmy świetną pierwszą połowę, a w drugiej wszystko zmarnowaliśmy. Popełniliśmy mnóstwo błędów, nie radziliśmy sobie z pressingiem rywala, co w innych sytuacjach nie stanowi dla nas problemu. Muszę się dowiedzieć, o co chodzi. To moja rola – stwierdził Francuz.

- Ostatnio nie potrafimy utrzymać wysokiego tempa przez całe spotkanie. Brakuje nam pewności siebie, a tę zdobędziemy, jeśli rozegramy trzy-cztery dobre mecze. Niestety, to nam nie wychodzi. To nie jest kwestia przygotowania fizycznego. Piłkarze dużo biegali, widzieliście to w pierwszej połowie. Po prostu popełniamy za dużo błędów i tak tracimy gole – dodał Zidane.

Francuski trener "Królewskich" szybko zbył pytania o sytuację w tabeli. – Nie zamierzam o tym rozmawiać po każdym meczu. Straciliśmy punkty i jeśli tak dalej pójdzie, to nie dogonimy Barcelony. Musimy wygrywać, nic więcej. Musimy odzyskać regularność w naszej grze – zakończył 45-latek.

W tygodniu Real najpierw czeka rewanżowe starcie w Pucharze Króla z Numancią, a następnie, w 19. kolejce La Ligi, zmierzy się na własnym stadionie z szóstym w tabeli Villarrealem.