• 6 .Girona FC (8 pkt.)
  • 7 .Sevilla FC (7 pkt.)
  • 8 .Espanyol Barcelona (7 pkt.)

Cristiano Ronaldo popchnął sędziego i grozi mu długie zawieszenie

Real Madryt wygrał niedzielne El Clasico w Superpucharze Hiszpanii (3-1), ale to spotkanie może mieć fatalne konsekwencje dla Cristiana Ronalda. Piłkarzowi, który popchnął sędziego po tym, jak otrzymał czerwoną kartkę, grozi zawieszenie od czterech do aż 12 spotkań.

"Po otrzymaniu czerwonej kartki, zawodnik delikatnie mnie popchnął, okazując tym samym, że nie zgadza się z decyzją" - takie zdanie zostało zamieszczone w pomeczowym raporcie przez sędziego Ricardo de Burgosa Bengoetxea.

Ciristiano Ronaldo z boiska wyleciał za drugą żółtą kartkę. Pierwszą otrzymał za ściągnięcie koszulki po strzelonym golu, a drugą za rzekome symulowanie w polu karnym rywala. Ta decyzja wzbudziła wiele kontrowersji, a złości po otrzymaniu czerwonej kartki nie mógł ukryć sam Portugalczyk. Ronaldo w geście niezadowolenia popchnął arbitra, za co teraz grozi mu od czterech do 12 meczów zawieszenia.

W przeszłości za agresję wobec sędziego, również w Superpucharze Hiszpanii, został ukarany Diego Simeone. Trener Atletico Madryt po odesłaniu na trybuny, uderzył sędziego asystenta w kark, przez co musiał pauzować aż osiem spotkań (dwa za wyrzucenie z boiska za protesty, cztery za uderzenie arbitra,  jedno za oklaskiwanie sędziego oraz drugie za opuszczanie strefy wyznaczonej dla trenerów).

Ronaldo najprawdopodobniej zostanie zawieszony na cztery mecze. W lidze opuści wtedy spotkania z Deportivo La Coruną, Valencią, Levante oraz Realem Sociedad.

Portugalczyk w niedzielnym El Clasico wszedł na boisko dopiero w 58. minucie. Dwie żółte kartki zobaczył w odstępie zaledwie minuty.

Rewanżowe spotkanie Realu Madryt z Barceloną w finale Superpucharu Hiszpanii zaplanowano na środę 16 sierpnia. Mecz zostanie rozegrany na Santiago Bernabeu.