• 6 .Real Betis Balompié (60 pkt.)
  • 7 .Sevilla FC (58 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (55 pkt.)

Fernando Torres dwoma golami pożegnał się z Atletico Madryt

Dwoma golami pożegnał się Fernando Torres z Atletico Madryt i jego kibicami. W pożegnalnym meczu "El Nino" podopiecznym Diego Simeone nie udało się jednak zwyciężyć, gdyż mecz z Eibar zakończył się remisem 2:2.

34-letni napastnik już w kwietniu poinformował, że żegna się z klubem, któego barw, z przerwami na grę w Liverpoolu, Chelsea i Milanie, bronił od 1995 roku. W niedzielę Torres rozegrał 404. mecz w seniorskiej drużynie "Los Colchoneros", a z tej okazji Diego Simeone mianował go kapitanem zespołu.

Mecz przeciwko Eibar rozpoczął się od strzelonego w 34. minucie przez Kike Garcię gola dla gości. Osiem minut później do wyrównania doprowadził jednak Torres, który razem z Angelem Correą uniknął pułapki ofsajdowej Basków i trafił do pustej bramki po zagraniu kolegi z ataku.

Po zmianie stron legendarny napastnik Atletico trafił w niedzielę po raz drugi, a już 129. w historii występów w tej drużynie. Tym razem dokładnym podaniem obsłużył go wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Diego Costa, a Torres, niczym w swoich najlepszych latach, wyprzedził środkowych obrońców rywali i dał prowadzenie gospodarzom. Zdobytą bramkę świętował razem z kibicami Atletico.

Trafienia "El Nino" nie dały jednak wygranej wicemistrzowi Hiszpanii. Po czerwonej kartce dla Lucasa Hernandeza gospodarze kończyli mecz w osłabieniu, a w 70. minucie wykorzystał to Ruben Pena, który fantastycznym strzałem zza pola karnego pokonał Jana Oblaka.

Dowiedz się więcej na temat: Fernando Torres | Atletico Madryt