• 1 .FC Barcelona (13 pkt.)
  • 2 .Real Madryt (13 pkt.)
  • 3 .Atletico Madryt (11 pkt.)
  • 4 .Deportivo Alavés (10 pkt.)
  • 5 .Espanyol Barcelona (10 pkt.)
  • 6 .Celta Vigo (8 pkt.)
  • 7 .Real Sociedad San Sebastián (8 pkt.)
  • 8 .Girona FC (8 pkt.)

Manchester City. Dla De Bruyne’a Liga Mistrzów mniej warta niż liga

Odważną tezę postawił Kevin De Bruyne. Belg stwierdził, że Manchester City nie musi wygrywać Ligi Mistrzów, aby zostać uznanym za czołowy klub. Jego zdaniem europejskie puchary nie wymagają równego poziomu, jaki potrzeba żeby triumfować w Premier League.

Słowa belgijskiego pomocnika nie są zaskakujące, bo odegrał on czołową rolę w drużynie, która pod wodzą Pepa Guardioli rekordowo sięgnęła po mistrzostwo Anglii. Dodatkowo Manchester City zdobył też Puchar Ligi. Wielu ekspertów zarzuca „The Citizens”, że brakuje im udokumentowania pozycji przez wygranie Ligi Mistrzów, a najlepszym osiąg nięciem był półfinał z 2016 roku.

Reklama

- Nie zgadzam się z tymi, którzy mówią, że tylko wygrana Ligi Mistrzów oznacza sukces. Jest to wielka sprawa, ale w tych rozgrywkach nie potrzebujesz stabilności takiej, jak wymagana jest do zwycięstwa w Premier League - ocenił Kevin De Bruyne.

- Prezentowaliśmy się znakomicie przez cały rok, może gorzej w rywalizacji z Liverpoolem, dlatego odpadliśmy. To turniej i musisz być w formie w danym momencie. Liga jest bardziej wymagająca - skomentował odpadnięcie z „The Reds” na etapie ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Liverpool podważył pozycję City też w lidze. Ekipa z Etihad Stadium wygrała jedynie jedno z ostatnich pięciu spotkań, na początku sezonu 5-0 u siebie. Belg nie ukrywa, że transfery dokonane przez klub z Anfield sprawiają, że to będzie najtrudniejszy rywal w walce o mistrzostwo.

- Przede wszystkim skupiamy się na sobie. Inne drużyny będą naciskać, szczególnie Liverpool, który wydał spore pieniądze. Potrzebowali wzmocnień i to zrobili. Będziemy chcieli zostać na naszym miejscu, czyli na czele. Spodziewam się interesującej rywalizacji między czołowymi klubami w Anglii - zapowiedział De Bruyne.

W pierwszej kolejce Premier League City pokonali na wyjeździe Arsenal 2-0.

Dowiedz się więcej na temat: Kevin De Bruyne | Manchester City

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje