• 6 .Villarreal CF (38 pkt.)
  • 7 .SD Eibar (35 pkt.)
  • 8 .Girona FC (34 pkt.)

Real Madryt. Zidane: Nie gwiżdżcie i nie buczcie na Karima Benzemę

Szkoleniowiec Realu Madryt Zinedine Zidane zwrócił się z gorącą prośbą do kibiców, by ci przestali buczeć na Karima Benzemę. Fani "Królewskich" obwiniają francuskiego napastnika za słabą grę zespołu w tym sezonie. To reakcja trenera po gwizdach w miniony weekend, gdy Francuz pojawił się na boisku w wygranym meczu z Deportivo aż 7-1.

Na pewno nie takiego przywitania po powrocie po kontuzji na Santiago Bernabeu oczekiwał  Benzema. Gdy francuski napastnik wszedł w drugiej połowie spotkania z Deportivo, kibice Realu przywitali go gwizdami i buczeniem.

Obecny sezon jest, delikatnie mówiąc, nieudany w wykonaniu wychowanka Olympique Lyon. W 13 meczach LaLiga zdobył zaledwie 2 bramki. Pełne wsparcie okazuje mu trener Zidane, podkreślając na każdym kroku, że jego rodak jest istotnym elementem zespołu.

Wiele wskazuje na to, że w środę w rewanżowym spotkaniu Copa del Rey z Leganes Francuz zagra od początku. - To niemiła sytuacja, gdy wchodząc na murawę słyszysz gwizdy. Potrzebujemy kibiców. Fani mają pełne prawo do krytyki, bo płacą za bilet, ale chcemy mieć wsparcie przez pełne 90 minut, bez względu na sytuację boiskową - przyznał Zidane na konferencji prasowej.

- Karim będzie z nami. Nie grał przez miesiąc, a chcę, by był razem z grupą i grał. Jedyne, co go cieszy, to gra i bycie z kolegami na boisku - dodał mistrz świata z 1998 roku z reprezentacją "Trójkolorowych".

Przed rewanżowym spotkaniem u siebie "Królewscy" będą bronić skromnej jednobramkowej zaliczki. Na Estadio Municipal de Butarque jedynego gola strzelił w końcówce Marco Asensio.